На Хмельницькій АЕС почали будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією

Нові реактори розраховані на роботу протягом 60 років
Фото: Хмельницька АЕС / Facebook

11 квітня на Хмельницькій АЕС розпочали проєкт будівництва нових енергоблоків ХАЕС-5 і ХАЕС-6 за американською технологією АР1000. Про це 13 квітня повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Створення двох нових енергоблоків – спільний проєкт українського “Енергоатому” та Westinghouse Electric Company (США). У церемонії запуску проєкту взяли участь американська амбасадорка в Україні Бріджит Брінк і міністр енергетики України Герман Галущенко.

АР1000 є перевіреним реактором з унікальними системами безпеки, модульною стандартною конструкцією та найкращими в галузі експлуатаційними характеристиками з можливістю працювати в режимі маневрування, заявив на заході в.о. голови правління “Енергоатому” Петро Котін.

“Це більш сучасна та безпечна технологія, ніж ті, які ми експлуатуємо зараз. Це новий крок у напрямі до більш сучасної, надійної та безпечної енергетики. І саме в Україні буде побудовано перший у Європі енергоблок за технологією АР1000. Це буде ХАЕС-5”, – наголосив Котін.

Строк будівництва одного блоку становить приблизно чотири-п’ять років, а його вартість – орієнтовно $5 млрд, уточнив він.

За словами виконавчого директора Westinghouse Патріка Фрагмана, технологія АР1000 має підвищену ефективність, а сам енергоблок – компактний і коштує менше від аналогів.

“Тут, на майданчику ХАЕС, ми відзначаємо, що великовагове устаткування, виробництво якого найтриваліше, уже готове, і це суттєво прискорить терміни будівництва”, – зазначив він.

Фрагман додав, що реактор АР1000 розрахований на роботу протягом 60 років, але реальний строк може бути більшим.

Контекст

Хмельницька АЕС розташована у місті Нетішин у Хмельницькій області. На станції працює два енергоблоки загальною потужністю 2 тис. МВт. У грудні 2021 року Котін заявляв, що на ХАЕС розконсервують третій енергоблок і побудують ще два енергоблоки, інформувало “Суспільне”.

17 грудня 2023 року Міненерго України повідомило про підписання з Westinghouse Electric Company угоди про закупівлю обладнання для будівництва енергоблоку №5 на ХАЕС. Галущенко говорив, що після будівництва нових блоків Хмельницька АЕС стане найпотужнішою у Європі.

12 квітня Кабмін схвалив законопроєкт про початок будівництва.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *