Діуретики – це лікарські препарати із сечогінним ефектом. При попаданні в організм вони перешкоджають зворотному всмоктуванню (реабсорбції) води та розчинених у ній солей у ниркових канальцях. Завдяки цьому підвищується швидкість утворення сечі та її виділення. Говорячи простими словами, діуретики – це речовини, які допомагають організму виводити воду та солі з організму. Фахівцями доведено, що при зменшенні реабсорбції лише на 1% обсяг сечі подвоюється. Навіть при прийомі лікарських засобів з незначним ефектом пацієнти відзначають прискорене та щедріше сечовипускання.
Серед сольових препаратів Фуросемід має дуже швидкий та яскраво виражений результат. Завдяки потужному впливу такі засоби називають «стельовими». Вони починають діяти за 15-30 хвилин, а ефект зберігається до 18 годин. Дані засоби прискорюють виведення води, хлориду калію, натрію та кальцію із сечею. Петльові діуретики використовують у комплексному лікуванні пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю, гіпертонічним кризом, отруєнням, набряком легень.
Коли застосовуються сечогінні препарати
Завдяки сечогінній дії діуретичних засобів їх використовують у комплексному лікуванні захворювань та порушень в організмі, що супроводжуються набряками. Насамперед йдеться про хвороби серця та судин. Сечогінні препарати усувають затримку рідини та надлишок солей, що допомагає:
- нормалізувати баланс мінеральних сполук;
- знизити артеріальний тиск;
- полегшити роботу серця;
- зменшити набряки кінцівок;
- позбутися застійних явищ у легенях.
У поєднанні з іншими ліками діуретики полегшують задишку та інші симптоми серцевої недостатності. Крім кардіологічних захворювань, сечогінні засоби використовують при лікуванні інших хвороб. Діуретики застосовують при хронічній нирковій недостатності та нефротичному синдромі (набряки), цирозі печінки, глаукомі, нецукровому діабеті, подагрі, набряковому синдромі новонароджених, неврологічних захворюваннях, які призводять до підвищення внутрішньочерепного тиску.
Як приймати діуретики
Препарати для сечогінної терапії випускаються у формі таблеток, порошків та розчинів для внутрішньовенного введення. Залежно від клінічного випадку лікар підбирає один препарат чи комбінацію кількох засобів із різним механізмом дії. Основне правило прийому діуретиків – використовувати ліки натще і запивати достатньою кількістю води. Замовити онлайн у Дніпрі та області діуретики, можно в аптеці “Ama“. Після замовлення ви можно забрати замовлення в будь-якій аптеці “Аmа”.
Побічні ефекти
Необхідно пам’ятати про побічні ефекти діуретичних засобів. Випадкове чи навмисне зловживання такими ліками призводить до порушення водно-електролітного балансу. При тривалому прийомі або неправильно підібраному дозуванні діуретиків підвищується ризик розвитку побічних ефектів: зневоднення; порушення серцевого ритму; надмірне зниження артеріального тиску. Також можуть спостерігатися головні та м’язові болі, нудота, блювання, порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту, слабкість та судоми, сонливість. При індивідуальній непереносимості препарату може виникнути алергічна реакція. При тривалій сечогінній терапії показаний обов’язковий контроль калію та креатиніну. При значному відхиленні цих показників від норми потрібна корекція дозування діуретика або його повне скасування.