В останні роки СІП отримав вкрай широке поширення через незаперечні переваги перед конкурентами. Існує п’ять основних виконань самонесучого ізольованого дроту – саме так розшифровується абревіатура. І якщо для СІП-3, використовуваного для ПЛ 6-35 кВ, в голові та хвості виконуються кінцеві муфти, то інші чотири види можуть бути підключені безпосередньо до автоматичного вимикача.
Сьогодні ця марка дроту повсюдно застосовується як у промисловості та в розподільних мережах РЕМ, так і побутовими споживачами. Введення СІП в будинок і простий у монтажі, і надійний в експлуатації. Тривала безпроблемна експлуатація гарантована лише у разі правильного підключення. Підключення на опорі виконується через спеціальні затиски, що проколюють, які різняться за перерізом і за типом проводу – або СІП-СІП, або СІП-Неізольована ПЛ. Цю роботу зазвичай виконують представники мережевої організації. Несумлінні працівники «грішать» «вимотуванням» СІП у лінію без використання цього виду лінійної арматури – якщо ваш будинок підключається не від ВЛІ, роботу збутовиків варто проконтролювати. Швидкість відгоряння такого з’єднання залежить від марки лінійного дроту, в який «вимотується» СІП:
- “спайка” з А, АС, ПС скоротить термін експлуатації до 8-10 років;
- АСКС, АСКП – 3-6 років через сферу їх застосування;
- М, АМ – від кількох місяців до кількох років.
Решта роботи виконується споживачем. При монтажі потрібно дотримуватись габаритів, відстані перетинів, зближень, розмірів стріл провісів. Натяжні анкерні затискачі слід використовувати у відповідному діапазоні перерізів. Введення в будівлю можна виконати безпосередньо прольотом від траверси до монтажного гака або кронштейна, так і провести провід по фасаду – існують спеціальні фасадні кріплення. В обох випадках необхідно враховувати мінімально допустимий радіус вигину, що регламентується виробником.
Найбільш затребуваним у побутових споживачів є СІП-4, у північних районах кращий СІП-5. При цьому всі п’ять виконань СІП мають загальну конструктивну рису – провід має багатодротяну жилу – і перед підключенням СІП до автомата перший потрібно закінчувати. Наконечник вибирається залежно від типу контактних груп автоматичного вимикача. Для гвинтових клем модульних вимикачів використовуються штифтові наконечники – НШП, НШАЛ, НШАМ. При використанні силових автоматів, обладнаних болтовою контактною групою, застосовують кільцеві та, ТМЛ. Наконечники повинні закінчувати тільки спеціальним гідравлічним пресом. Використання молотка та зубила є грубим порушенням. Існує практика застосування середньовольтних наконечників АММН, АМН, ТТР – для оконцевания потрібно лише гайковий ключ відповідного розміру.
ВСЕ Е: https://vse-e.com/ua.