“Зустрічі й документи, які точно стануть новинами”. Зеленський анонсував нові візити партнерів в Україну

В Україну найближчим часом приїдуть представники країн-партнерів, але Зеленський не назвав їх поіменно
Фото: president.gov.ua

Україна готується до візитів партнерів і укладання нових двосторонніх безпекових угод. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні 7 травня, відео якого він оприлюднив в Instagram.

“Готуємо зустрічі й документи, які точно стануть новинами за найближчі тижні. Нові візити в Україну наших партнерів. Нові безпекові угоди для нашої держави й життя загалом у Європі. І, звичайно, ми продовжуємо готувати фактичний старт перемовин із Європейським союзом на червень”, – сказав Зеленський.

Він запевнив, що з українського боку “всі деталі будуть опрацьовані на 100%”.

“Україна виконала свої зобов’язання”, – наголосив президент.

За словами Зеленського, на таку саму “результативну активність” Україна розраховує і з боку партнерів.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Володимир Зеленський (@zelenskyy_official)

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснювали в Раді нацбезпеки і оборони.

12 січня Україна й Великобританія підписали першу угоду про гарантії безпеки. 16 лютого Україна уклала такі угоди з Німеччиною і Францією, 23 лютого – з Данією, 24 лютого – з Італією й Канадою, 1 березня – з Нідерландами, 3 квітня – з Фінляндією, 11 квітня – з Латвією.

1 травня Зеленський заявив, що Україна готує ще сім двосторонніх угод, зокрема зі США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *