Зеленський про саміт миру: Створюємо реальний інструмент реальної багатополярності, поки в Москві лише лицемірно використовують цей термін

Зеленський повідомив, що географія саміту миру розширюється
Фото: president.gov.ua

Україна продовжує підготовку першого Глобального саміту миру. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні 7 травня, відео якого він оприлюднив в Instagram, і розповів про проведені за день міжнародні переговори.

На переконання президента України, саміт у Швейцарії має продемонструвати, чого варті міжнародна співпраця й усі слова про захист Статуту ООН і міжнародного порядку, заснованого на правилах, – “слова, які звучали протягом війни [розв’язаної РФ проти України]”.

“Кожен лідер, який братиме участь у саміті, кожен лідер, який зараз допомагає з організацією саміту, кожна держава, чию силу ми зараз додаємо до спільної сили захисту людського життя, однозначно проявить себе в цьому марафоні – у підготовці саміту миру”, – наголосив Зеленський.

Він розповів про бесіди з лідерами Іспанії, Бельгії, Латвії, Фінляндії та Кабо Верде.

“Кожен континент буде представлений на нашому саміті у Швейцарії, різні нації – і географічно великі, і географічно менші, і ті, хто вже чітко висловився на підтримку міжнародного права, і ті, хто ще це зробить”, – заявив український лідер.

Крок за кроком Україна, готуючи саміт миру, “вийде на дійсно глобальну спільноту”, упевнений глава держави.

“Поки в Москві лише лицемірно використовують термін “багатополярність”, щоб прикрити свої спроби контролювати життя інших націй, ми створюємо реальний інструмент реальної багатополярності – запрошуємо на саміт миру світову більшість. І саме більшість має сказати своє слово – може наблизити справедливий мир”, – підсумував Зеленський.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Володимир Зеленський (@zelenskyy_official)

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема щодо української формули миру й інших мирних пропозицій, заснованих на Статуті ООН і основних засадах міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

24 квітня Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *