Зі списку підписантів комюніке cаміту миру зникло дві країни

На саміті 16 червня був екран із переліком країн, які долучилися до фінального комюніке
Фото: EPA

Зі списку країн, які підписали спільне комюніке після саміту миру у Швейцарії, зникло дві країни – Ірак і Йорданія. Список підписантів станом на 16 червня оприлюднила пресслужба федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Фото екрана зі списком країн, які долучилися до комюніке, 16 червня публікували світові фотоагентства й учасники саміту. У ньому були 80 країн і чотири європейські організації та інституції (Рада Європи, Європейська рада, Європейська комісія, Європейський парламент). 

Фото: Омбудсман Лубінець Дмитро / Telegram

В оновленому списку не фігурують Ірак і Йорданія.

Скріншот: eda.admin.ch

Кілька українських ЗМІ написало, що Ірак і Йорданія відкликали свої підписи, але офіційних коментарів щодо цього ще не було. 

Серед країн, які були представлені на мирній конференції на різних рівнях, але не підписали документа, також Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Мексика, Індонезія, ПАР, ОАЕ, Таїланд тощо. 

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувся з 15-го до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених й українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Зеленський говорив 16 червня, що підготовка до другого саміту миру триватиме “не роки, а місяці”. За його словами, присутність представників країни-агресора РФ на другому саміті миру свідчитиме про те, що вона вирішила закінчити війну.

У швейцарському МЗС повідомили, що другий саміт миру щодо України можуть провести до президентських виборів у США в листопаді.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *