Швейцарія не заарештує Путіна згідно з ордером МКС у разі його приїзду на саміт миру – Амгерд

Амгерд і Кассіс допустили приїзд на саміт миру у Швейцарії Путіна, ордер на арешт якого видав МКС
Фото: FDFA Federal Dep. of Foreign Affairs / Flickr

Швейцарія не заарештовуватиме нелегітимного президента країни-агресора РФ Володимира Путіна в разі його приїзду на саміт миру щодо України. Про це 16 червня на пресконференції за підсумками першого саміту миру в Бюргенштоку заявила президентка Швейцарії Віола Амгерд, її цитує “Укрінформ”.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна й дитячої омбудсменки у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконному депортуванні дітей з окупованих районів України до Росії. Зараз Путін має офіційний статус підозрюваного, зазначили в Офісі генпрокурора України.

“Якщо присутність [Путіна] необхідна для проведення конференції, то можна зробити виняток, наприклад, для мирних переговорів по Україні”, – сказала Амгерд.

Глава швейцарського МЗС Ігнаціо Кассіс, який бере участь у пресконференції, додав, що приїзд Путіна на саміт миру у Швейцарії можна було б організувати.

“Наші закони це дозволяють. Але ми повинні були б зробити це разом із МКС. Однак приймаюча країна може зробити винятки в цьому питанні”, – підкреслив Касіс.

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувався із 15-го до 16 червня. На ньому обговорили три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених й українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації. Підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації.

Зеленський говорив 16 червня, що підготовка до другого саміту миру триватиме “не роки, а місяці”. За його словами, присутність представників країни-агресора РФ на другому саміті миру свідчитиме про те, що вона вирішила закінчити війну.

У швейцарському МЗС повідомили, що другий саміт миру щодо України можуть провести до президентських виборів у США в листопаді.

Зеленський розповів, що обговорював можливість проведення другого саміту миру в Саудівській Аравії. Також його прийняти готова Швейцарія, заявила Амгерд.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *