Зеленський: За цей місяць ми наблизилися до рішення щодо заморожених російських активів

Україна робить усе, щоб рішення партнерів щодо активів РФ було підготовлено найближчим часом, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 27 січня згадав результати комунікації Києва з партнерами щодо активів країни-агресора РФ. Відеозапис опубліковано у Facebook Офісу президента.

“За цей місяць ми наблизилися до рішення, якого ми потребуємо, яке буде справедливим. Усі російські активи – активи самої держави-терориста та пов’язаних із нею осіб, – які є у різних юрисдикціях та заморожені, мають працювати для захисту від російської агресії. Вони мають бути конфісковані”, – сказав Зеленський.

За його словами, Україна робить усе, щоб це рішення було “змістовно підготовлено найближчим часом”.

“І звичайно, санкції. Потрібен новий санкційний пакет Євросоюзу, і ми готуємо його. А також готуємо нові кроки, щоб обмежити російську здатність обходити санкції”, – резюмував Зеленський.

Контекст

У лютому 2023 року ЄС схвалив створення спеціальної робочої групи щодо використання заарештованих або заморожених російських активів для підтримки відбудови України.

30 червня агентство Bloomberg написало, що лідери держав – членів ЄС погодили план використання заморожених активів Центробанку Росії на користь України. Зокрема, країни ЄС розглядають імовірність введення податку на прибуток, одержаний від активів російського Центрального банку, щоб потім ці кошти спрямувати на допомогу у відновленні України.

21 вересня міністерка фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен заявила, що США погоджуються із планом ЄС віддавати Україні дохід із заморожених коштів росіян.

США знайшли спосіб конфіскації активів РФ для України, питання можуть розглянути 24 лютого 2024 року на саміті G7, написала у грудні 2023 року Financial Times.

Зеленський 6 січня 2024 року закликав країни Заходу передати Україні заморожені активи країни-агресора РФ. За його словами, це “історична нагода змусити державу-терориста заплатити за свій терор”.

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив 22 січня, що країни Євросоюзу досягли політичної домовленості щодо використання заморожених активів РФ. 24 січня законопроєкт про передання Україні заморожених активів країни-агресора Росії підтримав комітет Сенату США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *