Угода із Британією, перезавантаження відносин із Польщею, нові оборонні пакети та переговори з ЄС. Зеленський підбив перші підсумки січня

Україна вже готує на лютий іще більше домовленостей із партнерами, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Україні в січні вдалося зберегти міжнародну увагу до її битви за незалежність і додати ще більше стійкості. Про це 27 січня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

“Перше: маємо за цей місяць підписану амбітну безпекову угоду з Великобританією. Це тепер фактично базовий орієнтир – є на що рівнятися у роботі з іншими партнерами. І тривають такі перемовини про нові безпекові угоди – і не лише з державами в Європі – щодо двосторонніх документів на виконання безпекової декларації “Групи семи”. І впевнений, уже скоро будуть нові результати щодо безпекових гарантій для України”, – сказав Зеленський.

Окрім того, у січні, як зазначив президент, Україна і Польща фактично “перезавантажили відносини”.

“Маємо хороше розуміння одне одного, маємо чіткі орієнтири – що важливо для наших суспільств, для наших безпекових інтересів. І до речі, Польща приєдналася до безпекової декларації  “Групи семи”, загалом уже 32 країни працюють із нами на цьому напрямку”, – наголосив Зеленський.

Також Україна має гарний результат у відносинах із Євросоюзом, додав президент.

“Почалася змістовна підготовка до початку перемовин – процес скринінгу українського законодавства. Це офіційна оцінка українських правових актів на відповідність праву Євросоюзу. Уже є розуміння графіка зустрічей, усіх наступних необхідних кроків. […], Україна зацікавлена у максимальних результатах у відносинах із Європою саме цього року, які тільки можливі”, – зазначив Зеленський.

Він висловив подяку Швейцарії за “дуже хороші, продуктивні перемовини” під час візиту, а також за “ефективну організацію” зустрічі радників щодо української формули миру.

“Є домовленість і щодо організації першого саміту миру на рівні лідерів у Швейцарії. Тривають дуже активні контакти щодо цього. Дійсно сильна історія – готуємо її”, – наголосив Зеленський.

Глава держави розповів, що в січні в Україну були постачання військової допомоги від партнерів – артилерії, ракет і боєприпасів для ППО.

“Уже сотні російських ракет і дронів збиті за цей місяць. І продовжуємо роботу з партнерами. Чекаємо на відповідне рішення США – це критично важливо, – зазначив Зеленський. – Я дякую кожній країні, яка анонсувала нові пакети підтримки на нещодавній зустрічі у форматі “Рамштайн”, а це дев’ять пакетів підтримки й, зокрема, деякі дефіцитні речі для нашої оборони”.

Україна вже готує на лютий іще більше домовленостей із партнерами, резюмував президент.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *