Зеленський: Головний результат саміту G7 для України – буде більше ППО

Зеленський: Patriot – це вже фактично українське слово
Фото: EPA

Майже всі зустрічі української делегації на саміті G7 13 червня були присвячені потребам українських військових. Про це президент Володимир Зеленський розповів у вечірньому зверненні, яке опублікувала його пресслужба. 

Президент підкреслив, що говорив з усіма лідерами “про прискорення відправки в Україну заявлених пакетів”. Зокрема, про це йшлося в розмові з президентом США Джо Байденом.

Зеленський анонсував за підсумками розмов нову підтримку з Канади і “плюс щодо постачання” з Великобританії. 

“Головний результат для нас – буде більше ППО для наших міст. Patriot – це вже фактично українське слово. Буде й більше техніки та інших необхідних речей для фронту. Вирішено і щодо використання російських активів на користь України, є перший вагомий крок G7 щодо $50 млрд. Дякую!” – сказав президент.

Контекст

Українська влада закликає партнерів передати Україні більше систем ППО і веде переговори про це. Зеленський навесні 2024 року заявив, що Україні потрібно ще щонайменше сім американських Patriot або схожих ЗРК, а щоб повністю закрити небо від повітряних атак країни-агресора РФ – 25 таких систем.

Україна почала отримувати Patriot від партнерів 2023 року. Цей комплекс, зокрема, здатний збивати ракети “Кинджал”, які в Росії називають гіперзвуковими. Офіційно про передання Україні комплексів Patriot повідомили США (один комплекс) і Німеччина. Нідерланди передали Україні компоненти до цього ЗРК.

Німеччина передала Україні два ЗРК Patriot. У квітні 2024 року ФРН оголосила, що негайно передасть Україні ще один комплекс Patriot. 3 травня видання The New York Times із посиланням на начальника відділення наземної ППО та ПРО у штабі ВПС Німеччини Яна-Генріка Сугордта повідомило, що обіцяний Німеччиною у квітні зенітний ракетний комплекс Patriot може прибути в Україну не раніше ніж наприкінці червня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *