Байден заявив, що не помилує свого сина, якого суд присяжних визнав винним за обвинуваченням у зберіганні зброї

Байден зазначив, що дуже пишається своїм сином Гантером
Фото: EPA

Президент США Джо Байден заявив, що підкориться рішенню суду присяжних про визнання його сина Гантера винним за обвинуваченням у зберіганні зброї та не використає свого права на помилування. Про це Байден сказав 13 червня в Італії на спільній із президентом України Володимиром Зеленським пресконференції на полях саміту G7, його цитує сайт Білого дому.

Відповідаючи на запитання, чи дістав Гантер Байден справедливий суд, президент заявив: “Я не збираюся нічого робити. Я сказав, що підкорюся рішенню присяжних, і я це зроблю. І я не помилую його”.

Байден додав, що дуже пишається своїм сином.

“Він подолав залежність, він – один із найяскравіших і найпорядніших людей, яких я знаю”, – зазначив президент США.

Контекст

Гантер Байден – середній син Джо Байден. Він працював лобістом, юристом та інвестиційним банкіром. Раніше Байден також працював у раді директорів української компанії Burisma, яку пов’язують з ексміністром екології в уряді Миколи Азарова Миколою Злочевським.

У червні 2023 року стало відомо, що син президента Байдена визнав провину у двох правопорушеннях, пов’язаних із податками, та одному, пов’язаному з вогнепальною зброєю, в межах угоди з федеральною прокуратурою. За даними ЗМІ, у межах угоди про визнання провини міністерство юстиції США погодилося рекомендувати умовний строк за двома пунктами обвинувачення у своєчасній несплаті податків за 2017-й і 2018 рік. CNN припускав тоді, що кримінальне обвинувачення у незаконному зберіганні буде “відхилено”. Угода розвалилася у липні після того, як суддя у Делавері звернула увагу на невідповідність угоди вимогам закону, зазначив “Голос Америки”.

11 червня федеральний суд присяжних визнав Гантера Байдена винним за всіма трьома обвинуваченнями у зберіганні вогнепальної зброї, зробивши висновок, що він порушив закони, які мають перешкодити людям із наркотичною залежністю володіти нею. Вирок став першим випадком, коли найближчого родича чинного президента визнали винним у скоєнні злочину. Гантеру Байдену може загрожувати до 25 років ув’язнення і штраф у розмірі до $750 тис.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *