Україна запросила Сі Цзіньпіна на мирний саміт у Швейцарії – ОП

Участь Сі Цзіньпіна у саміті глав держав, присвяченому українській формулі миру, “буде дуже важливою” для України, зазначили в ОП
Фото: EPA

Україна запросила главу КНР Сі Цзіньпіна взяти участь у запланованому мирному саміті лідерів у Швейцарії. Про це в інтерв’ю Reuters, опублікованому 26 січня, повідомив заступник глави Офісу президента України Ігор Жовква.

Як зазначило агентство, Китай підтримує тісні зв’язки з країною-агресором РФ і утримується від критики її повномасштабного вторгнення в Україну. Водночас КНР заявляє про необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн і пропонує свою допомогу як посередника у врегулюванні конфлікту, підкреслило Reuters.

За словами Жовкви, участь Китаю в саміті глав держав, присвяченому українській формулі миру, “буде дуже важливою” для України.

Заступник глави ОП розповів, що Україна “працює з китайською стороною” щодо цього питання.

Також Київ залучає партнерів, щоб вони донесли до представників КНР, “наскільки важливою є участь у такому саміті”, резюмував Жовква.

Контекст

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Україна вважає важливим, щоб Китай брав участь в обговоренні української формули миру, заявив 14 січня 2024 року на брифінгу в Давосі після четвертої зустрічі радників лідерів країн із нацбезпеки глава ОП Андрій Єрмак (представник КНР був присутній лише на другому саміті у Джидді у серпні минулого року).

Президент України Володимир Зеленський говорив, що Китай має “підтримати формулу миру”, яку пропонує Україна, й “виступати за гарантії безпеки”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *