Україна і Франція перейшли до безпосереднього опрацювання проєкту угоди про гарантії безпеки – ОП

Українську групу на переговорах із Францією очолив Жовква, зазначили в ОП
Фото: president.gov.ua

Україна і Франція 26 січня провели черговий раунд переговорів щодо укладання двосторонньої угоди про гарантії безпеки. Про це поінформував пресцентр Офісу президента України.

Зазначають, що українську переговорну групу очолив заступник керівника ОП Ігор Жовква.

“Під час переговорів сторони перейшли до безпосереднього опрацювання проєкту відповідної угоди й обмінялися позиціями щодо ключових елементів документа, – ідеться в повідомленні. – Учасники погодили графік подальших двосторонніх переговорів на найближчий час”.

Раніше, 18 січня, президенти України і Франції Володимир Зеленський та Еммануель Макрон доручили політичним і військовим радникам прискорити переговори щодо двосторонньої угоди про гарантії безпеки.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та “інші витрати” на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо безпекових гарантій зі США, Великобританією і Канадою, у жовтні – з Японією, Францією та Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною й Італією, у січні 2024 року – з Румунією. Анонсували також переговори зі Швецією та Норвегією.

8 січня Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

12 січня Україна й Великобританія підписали угоду про гарантії безпеки. 15 січня амбасадорка Канади в Україні Наталка Цмоць повідомила, що Канада підготувала угоду щодо безпеки з Україною, документ в Офісі президента на погодженні. Україна й Німеччина близькі до погодження безпекових гарантій, зазначив 24 січня канцлер ФРН Олаф Шольц.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *