Україна розробляє план дій на випадок зупинення допомоги від США – Bloomberg

Україна запропонує план отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду
Фото: depositphotos.com

Україна розробляє план дій на випадок припинення допомоги від США, щоб отримати кредитування від Міжнародного валютного фонду. Про це 9 лютого пише Bloomberg, посилаючись на власні джерела.

План містить три елементи: розширення продажів внутрішніх облігацій, підвищення податків і скорочення витрат.

Українські посадовці мають намір запропонувати цей план МВФ під час візиту співробітників у Київ наступного тижня, сказали Bloomberg джерела, які побажали залишитися анонімними. Ці заходи необхідні, щоб запевнити МВФ, що Україна зможе обслуговувати свої борги, якщо союзники не зможуть надати допомогу, що є умовою її кредитної програми на суму $15,6 млрд, ідеться у статті.

Співробітники МВФ на чолі із главою місії Фонду в Україні Гевіном Греєм приїдуть у Київ 12 лютого на три дні. Візит відбудеться перед офіційними переговорами щодо України в Польщі, повідомили джерела. Візит передує розгляду МВФ кредитної програми, яка розпочнеться пізніше в лютому і дасть можливість отримати транш допомоги в розмірі $900 млн.

За словами українського посадовця, основним джерелом коштів для заміни коштів зі США стане розширення внутрішніх державних запозичень. Українські банки високоліквідні, й уряд очікує, що вони і надалі вкладатимуть кошти, які вони не пускають на кредитування через воєнні ризики, у високоприбуткові державні облігації.

За словами джерела, цього року це може принести щонайменше $5 млрд доходу. Уряд може також підвищити податки або скоротити ви, якщдаткио це необхідно, зазначив посадовець.

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування  на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон на початку лютого 2024 року подав окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю, без фінансування для України, але Конгрес не ухвалив цього законопроєкту.

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, який також охоплює допомогу Україні та Ізраїлю і захист кордонів США. Експрезидент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаний до іноземної допомоги в жодному вигляді.

8 лютого Сенат США підтримав на процедурному голосуванні законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграцію і кордони.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *