До Києва приїхала делегація демократів і республіканців із Конгресу США. Вони зустрілися із Зеленським і прокоментували зміну головнокомандувача ЗСУ

Конгресмени зустрілися із Зеленським 9 лютого
Фото: Ambassador Bridget A. Brink / Twitter

До Києва 9 лютого прибула двопартійна делегація Конгресу Сполучених Штатів Америки на чолі з головою комітету з питань розвідки Палати представників республіканцем Майком Тернером. Про це написала амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк у соцмережі X (Twitter).

За словами Брінк, у складі делегації члени комітету з питань розвідки республіканець Френч Гілл, демократ Джейсон Кроу, демократка Ебігейл Спанбергер і член комітету з фінансових послуг республіканець Зак Нанн.

Great to welcome to Kyiv a bipartisan congressional delegation led by House Intelligence Chair @RepMikeTurner and including @RepFrenchHill, @RepJasonCrow, @RepSpanberger, and @ZachNunn. pic.twitter.com/CyOJYLEvzb

— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) February 9, 2024

Пізніше вона повідомила про зустріч делегації з президентом України Володимиром Зеленським.

An important meeting today with President @ZelenskyyUa and members of Congress HPSCI Chairman @RepMikeTurner, @RepFrenchHill, @RepJasonCrow, @RepSpanberger and @ZachNunn to underscore bipartisan support for Ukraine and its fight for freedom. pic.twitter.com/AFSWXfRtE4

— Ambassador Bridget A. Brink (@USAmbKyiv) February 9, 2024

У столиці американська делегація дала брифінг, на якому Кроу прокоментував відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, пише “Радіо Свобода”.

“Сполучені Штати й Україна мають спільну цінність, і цією цінністю є цивільний контроль над армією. І це цінність, яка перевірена часом і дуже важлива для будь-якої демократії. У рамках цього цивільні лідери мають право й відповідальність вибирати цих [армійських] лідерів, щоб рухатися вперед. Після двох років напруженої боротьби ми розуміємо, що президент Зеленський шукає оновлення й інший підхід, і це, безсумнівно, у його праві. І ми це право підтримуємо”, – зазначив Кроу.

Також він висловив подяку від імені американського народу Залужному за його лідерство в обороні України.

“Я хочу від імені американського народу висловити глибоку вдячність і подяку генералу Залужному, який упродовж останніх двох років очолював боротьбу за Україну, підтримував своїх солдатів і робив це надзвичайно. Він заслуговує на похвалу за його лідерство, у цьому немає жодних сумнівів”, – сказав конгресмен.

Зеленський розповів про зустріч із делегацією у вечірньому зверненні, опублікованому на сайті Офісу президента. Він поінформував делегатів про те, якою є ситуація на полі бою зараз, про критичні загрози й необхідність подальшої підтримки оборони України.

“Обговорили передусім три питання: необхідність підтримки цього року й нового американського пакету, який зараз усе ще на обговоренні. Критичне питання… Також ППО – конкретно Patriоt. І третє ключове питання – підкреслив важливість далекобійності нашої зброї, зокрема [ракет] ATACMS на 300 км, щодо яких поки немає, на жаль, рішення”, – зазначив президент.

Контекст

Візит американської делегації відбувся на тлі труднощів з ухваленням Штатами нового пакету допомоги Україні.

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, який також охоплює допомогу Україні й Ізраїлю і захист кордонів США. Експрезидент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потребують окремого законопроєкту про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що у цього законопроєкту “реальних шансів немає”. 

8 лютого Сенат США підтримав на процедурному голосуванні законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграцію й кордони.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *