Україна і Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про безпекові гарантії – Офіс президента

У межах візиту французької делегації відбулися переговори із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій
Фото: president.gov.ua

Україна та Франція наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій. Про це 3 лютого заявив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква за підсумками зустрічі з делегацією Франції, пише пресслужба ОП.

У межах візиту французької делегації відбувся черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої угоди про надання Україні безпекових гарантій. Сторони обговорили доопрацьований проєкт відповідної угоди й узгодили позиції щодо окремих елементів документа.

“Наші переговорні команди сьогодні продемонстрували відчутний прогрес і наблизилися до фіналізації двосторонньої угоди”, – сказав Жовква.

В ОП також наголосили, що учасники переговорів висловили сподівання на ймовірність підписання угоди вже найближчим часом.

Зазначають, що сторони підтвердили зацікавленість у посиленні співпраці оборонних підприємств двох країн. Окрім того, співрозмовники обмінялися думками щодо імплементації формули миру й підготовки до проведення саміту миру найближчим часом.

Контекст

У червні 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія і Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні та “інші витрати” на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 30 країн, повідомив 2 листопада Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо безпекових гарантій зі США, Великобританією і Канадою, у жовтні – з Японією, Францією та Нідерландами, у листопаді – з Німеччиною й Італією, у січні 2024 року – з Румунією. Анонсували також переговори зі Швецією та Норвегією.

8 січня 2024-го Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо гарантій безпеки України.

12 січня Україна й Великобританія підписали угоду про гарантії безпеки. 15 січня амбасадорка Канади в Україні Наталка Цмоць повідомила, що Канада підготувала угоду щодо безпеки з Україною, документ в Офісі президента на погодженні. Україна й Німеччина близькі до погодження безпекових гарантій, зазначив 24 січня канцлер ФРН Олаф Шольц.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *