Тимошенко щодо законопроєкту про мобілізацію: Уряд знову подав у Раду вже відхилені репресивні положення, викладені у ще більш жорсткій формі

Юлія Тимошенко: Це жорсткий і цинічний план поступової ліквідації української нації
Фото: ba.org.ua

Народна депутатка, лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявила, що нова редакція законопроєкту про мобілізацію – ще більш репресивна та антиконституційна, ніж попередня. Про це вона сказала у відеозверненні на своєму YouTube-каналі.

“Новий законопроєкт про мобілізацію, як і попередній, не просто звичайний нормативний акт. Це не просто помилка і порушення Конституції. Це жорсткий і цинічний план поступової ліквідації української нації”, – вважає політикиня.

Тимошенко переконана, що норми цього законопроєкту не забезпечать необхідного поповнення українського війська на фронті. Вона вважає, що право на відпустку або демобілізацію має бути в кожного військовослужбовця, який перебував на службі понад 18 місяців. На його місце держава має призначити підготовленого працівника силових структур, яких у країні, за інформацією політикині, майже пів мільйона.

“Цей закон лише внесе страх, хаос і агресію в і без того травмоване війною українське суспільство. Він також може внести трагічний розкол між владою та народом. Зруйнувати нашу єдність, спровокувати громадянське протистояння, що зараз абсолютно недопустимо”, – сказала у відеозверненні Тимошенко.

На її думку, урядовий законопроєкт не передбачає добровільної і справедливої мобілізації. Також нардепка додала, що не можна допустити мобілізацію людей з інвалідністю, батьків-одинаків, багатодітних батьків, тих, хто дбає про самотніх літніх людей або осіб з інвалідністю. Водночас законопроєкт має містити гарантії пільг і виплат ветеранам, пораненим та сім’ям загиблих.
 
“Наша команда зробить усе можливе, щоб жодного елементу насилля над людьми в документі не залишилося. Я переконана, що українці здатні боронити свою землю добровільно й мотивовано”, – заявила лідерка “Батьківщини”.

Тимошенко розповіла, що планує провести переговори з усіма лідерами фракцій у парламенті з метою остаточного відхилення цього законопроєкту.

Контекст

9 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський сказав, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей, це “буде коштувати Україні додаткових 500 млрд грн”. За тиждень головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну “на конкретні цифри”. Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив в опублікованому 27 грудня інтерв’ю, що грошей на мобілізацію немає.

25 грудня Кабмін подав у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку мобілізації із 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав.

8 січня 2024 року комітет ВР з антикорупційної політики визнав урядовий законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики.

11 січня Рада повернула на доопрацювання уряду законопроєкт про мобілізацію. Того самого дня його відкликав Кабмін.

Міноборони України підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням пропозицій депутатів і готове винести його на погодження Кабміну, повідомив 11 січня міністр оборони Рустем Умєров. У Міноборони заявили 15 січня, що очікують, що Кабмін повторно внесе в Раду законопроєкт про мобілізацію протягом найближчих тижнів.

“ГОРДОН” розібрав основні положення нового закону про мобілізацію.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *