Угорщина ще не вирішила, чи братиме участь у саміті миру щодо України – Сійярто

В Угорщині вважають, що мирна конференція “має реальний сенс, якщо обидві сторони сидять за столом”, зазначив Сійярто
Фото: Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА / Facebook

Угорщина поки не вирішила, чи братиме участь у Глобальному саміті миру щодо України, який у середині червня відбудеться у Швейцарії. Про це в інтерв’ю білоруському ОНТ, яке транслювали 2 червня, повідомив глава угорського МЗС Петер Сійярто.

“Ми ще не ухвалили рішення, – сказав Сійярто. – Із одного боку, ми дійсно поважаємо Швейцарію. Ми поважаємо швейцарські зусилля щодо досягнення миру… Але водночас питання в тому, чи має мирна конференція сенс, якщо відсутні сторони війни”.

Як зазначив угорський міністр, у Будапешті вважають, що “мирна конференція має реальний сенс і дає найбільшу надію на мир, якщо обидві сторони сидять за столом”.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. Він відбудеться 15–16 червня на курорті Бюргеншток.

2 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердили 106 країн (ідеться про 70–75 президентів). За його словами, РФ ” шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Зеленський розповів також, що Китай умовляє інші країни не їхати на саміт миру. У Пекіні відхилили запрошення взяти участь у саміті через те, що не було враховано пропозицію китайської сторони запросити до участі в саміті Росію, писали ЗМІ. Агентство Bloomberg повідомляло, що Китай і Бразилія планують виступити “із конкурентною ініціативою”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *