Німецький генерал не відкинув застосування Україною Patriot для ураження цілей у небі над Росією

Німеччина передала Україні два ЗРК Patriot, іще один комплекс обіцяла передати негайно
Фото: bundeswehr.de (ілюстративне)

Керівник робочої групи з координації допомоги Києву при міноборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг не відкинув застосування Україною ЗРК Patriot для ураження цілей у небі над країною-агресором Росією в районі Харківської області. Про це Фройдінг сказав 2 червня в ефірі ARD.

31 травня німецькі ЗМІ повідомили, що ФРН дозволила Україні завдавати ударів по російській території своєю зброєю для оборони Харківської області, водночас щонайбільша зона ураження цілей за кордоном має становити не більше 40 км.

За словами Фройдінга, “цілком можливо, що системи Patriot тепер будуть також використовувати в районі Харкова й над Росією”.

Вони “ідеально підходять для боротьби з російською авіацією, яка може використати жахливі керовані бомби”, додав генерал.

Однак, як зазначив Фройдінг, використання німецьких ЗРК Patriot є винятковою відповідальністю українських військових.

Німецький генерал наголосив, що сили оборони України можуть розгортати системи “у межах міжнародного права”.

У ФРН упевнені, що українці “не тільки будуть дотримуватися цього, але й зроблять це з великою тактичною майстерністю і досягнуть успіху в цьому”, резюмував Фройдінг.

Німеччина передала Україні два ЗРК Patriot. У квітні 2024 року ФРН оголосила, що негайно передасть Україні ще один комплекс Patriot. 3 травня видання The New York Times із посиланням на начальника відділення наземної ППО і ПРО у штабі ВПС Німеччини Яна-Генріка Сугордта повідомило, що обіцяний Німеччиною у квітні зенітний ракетний комплекс Patriot може прибути в Україну не раніше кінця червня.

Контекст

У Міноборони України підтверджували в лютому 2023 року, що зобов’язалися не застосовувати зброю, надану партнерами, для ударів по території РФ.

1 травня 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Глава МЗС Великобританії Девід Кемерон 2 травня заявив, що Україна може використовувати британську зброю для ударів по території Росії. Представники кількох країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді.

2 травня глава МЗС Великобританії Девід Кемерон заявляв, що Україна може використовувати британську зброю для ударів по російській території. В інтерв’ю, яке вийшло 31 травня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Великобританія не дала на це “100% дозволу”.

США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS й артилерією (ідеться про прикордоння в районі північних областей України), але не ракетами ATACMS, повідомили в Білому домі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *