Наступного тижня ситуація в енергосистемі України ускладниться – “Укренерго”

Дефіцит в енергосистемі України не може бути фізично перекритий імпортом електроенергії з Європи, зазначили у “Укренерго”
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Наступного тижня ситуація в енергосистемі України буде складнішою, ніж упродовж останніх днів травня. Про це 2 червня в ефірі “Суспільного” повідомив голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький. Відеозапис опублікували у Facebook НЕК.

За словами Кудрицького, це визначатимуть три основні чинники.

“Перше – починаючи із суботи вийшли в ремонт два енергоблоки електростанцій. Це плановий процес… Відповідно, у нас буде дещо менше потужностей в енергосистемі, ніж було раніше. Друге – це два обстріли, цієї й минулої ночі [31 травня та 1 червня], через які зазнали пошкоджень певні об’єкти енергетики, зокрема кілька теплових і гідроелектростанцій”, – розповів голова “Укренерго”.

І третій чинник, як зазначив Кудрицький, це досить висока температура повітря, яку очікують найближчими днями.

“Це означає, що споживання [електроенергії] зросте через більш інтенсивне використання систем кондиціювання”, – наголосив глава НЕК.

Як зазначив Кудрицький, дефіцит, якого не було протягом кількох днів цього тижня, повернеться.

“І повернеться в досить серйозному розмірі. Він не може бути фізично перекритий імпортом електроенергії з Європи”, – резюмував він.

Контекст

Російські окупанти навесні посилили повітряні атаки на енергосистему України. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на початку квітня повідомив, що 80% теплової генерації України зруйновано. 21 травня він сказав, що внаслідок російських обстрілів Україна втратила 8 ГВт потужності, а максимальна технічна можливість імпорту становить 1,7 ГВт.

В Україні у травні були віялові вимкнення світла. Але наприкінці місяця обмеження не застосовували. Причина – активна робота сонячних електростанцій і збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу із планового ремонту двох блоків, розповіли в “Укренерго”. Водночас, в “Енергоатомі” попереджали, що після виведення в ремонт чергових атомних блоків обмеження можуть повернутися.

Так, ліміти споживання електроенергії ввели 1 червня.

3 червня, як зазначили в “Укренерго”, ліміти споживання електроенергії будуть діяти по всій території України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *