В Індії пояснили, чому не підписали підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії

Підсумкове комюніке саміту миру у Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації
Фото: FDFA Federal Dep. of Foreign Affairs / Flickr

Індія, як і раніше, вважає, що міцний мир в Україні вимагає об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін і “взаємодії між двома сторонами конфлікту” – Україною та країною-агресором РФ. Про це під час виступу на Глобальному саміті миру у Швейцарії щодо України заявив глава індійської делегації, секретар МЗС Паван Капур, текст його промови 16 червня опублікували на сайті зовнішньополітичного відомства Індії.

“Ми й надалі будемо взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами, а також з обома сторонами конфлікту, щоб зробити внесок у всі щирі зусилля щодо досягнення міцного миру в Україні”, – наголосив Капур.

За його словами, участь Індії в саміті миру й подальша взаємодія з усіма зацікавленими сторонами “спрямована на розуміння різних перспектив, підходів і варіантів пошуку шляхів сталого врегулювання конфлікту”.

“На нашу думку, тільки ті варіанти, які є прийнятними для обох сторін, можуть призвести до міцного миру. Відповідно до цього підходу ми вирішили не пов’язувати себе зі спільним комюніке або будь-яким іншим документом, підготовленим за підсумками цього саміту”, – зазначив Капур.

Підсумкове комюніке саміту миру в Швейцарії підтримали 80 країн і чотири міжнародні організації. Серед країн, які були представлені на мирній конференції на різних рівнях, але не підписали документ – Бразилія, Індія, Саудівська Аравія, Мексика, Індонезія, ПАР, ОАЕ і Таїланд.

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку відбувся з 15 до 16 червня. На ньому обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених й українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Зеленський говорив 16 червня, що підготовка до другого саміту миру займе “не роки, а місяці”. За його словами, присутність представників країни-агресора РФ на другому саміті миру говоритиме про те, що вона вирішила закінчити війну.

У швейцарському МЗС повідомили, що другий саміт миру щодо України можуть провести до президентських виборів у США в листопаді.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *