Суд відправив Гринкевича-молодшого під варту у справі про закупівлю неякісного одягу для ЗСУ

Гринкевича затримали 22 січня
Фото: roma_hrynkevych / Instagram

Печерський суд Києва відправив під варту Романа Гринкевича, який є підозрюваним у кримінальному провадженні щодо постачання неякісного одягу для ЗСУ. Про це повідомляє “Суспільне”.

Гринкевича арештували до 17 березня з альтернативою застави в розмірі 500 млн грн.

На засіданні Гринкевич, якого вранці затримали в Одесі, де він, за версією слідства, організовував спробу перетнути кордон, стверджував, що не мав наміру виїхати з країни й буде “відстоювати свою честь і доводити правоту”. Він заперечив обвинувачення і заявив, що вважає їх “чиїмось замовленням”.

Гринкевич також заперечив постачання неякісного одягу для ЗСУ: “Щоб прийняти одну одиницю товару, залучені порядка 15 представників як ЗСУ, так і Міністерства оборони та інших профільних структур. У договорах затверджено, що товар здається відповідно до затвердженого зразка. Тому обвинувачення з приводу якості для мене були незрозумілі”.

За словами адвоката Гринкевича, підозри отримали лише сьогодні. Повістки, які надсилали за різними адресами, він не отримував, бо перебував не вдома. Сторона захисту називає підозру необґрунтованою і просить застосувати “більш мʼякий” запобіжний захід.

Контекст

29 грудня 2023 року на сайті Державного бюро розслідувань з’явилася інформація про затримання львівського бізнесмена, одного з найбільших постачальників Міністерства оборони України, який пропонував $500 тис. за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній під час розслідування кримінального провадження.

За даними слідства, компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн. До виконання оборонних замовлень залучили підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони, що призвело до збитків бюджету на 1,2 млрд грн і зриву постачань.

Правоохоронці виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за сімома договорами підприємства доправили товар на склади військових частин лише в невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.

“Українська правда” повідомила, що йдеться про бізнесмена Ігоря Гринкевича. 30 грудня його відправили під варту із заставою в розмірі 430 млн грн.

9 січня МО України оголосило про розірвання контрактів із компаніями Гринкевича. 11 січня ДБР повідомило про арешт майна сім’ї й підконтрольних компаній Гринкевича.

17 січня п’ятьох фігурантів справи (серед яких і син Гринкевича Роман) повідомили про підозру у створенні й участі у злочинній організації та заволодінні чужим майном через зловживання довірою. Чотирьох підозрюваних заарештували раніше.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *