Росіяни не зможуть набути громадянства України після ухвалення закону про множинне громадянство – Кулеба

Кулеба пояснив, чи зможуть громадяни РФ набути громадянства України
Фото: Dmytro Kuleba / Facebook

Росіяни не зможуть набути українського громадянства після ухвалення закону про множинне громадянство. Про це 22 січня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону, який транслював канал “Рада”.

“Ми дуже довго йшли до цього рішення і продумали все до найдрібніших деталей. І той законопроєкт, який вніс президент, справді є основним для запуску цього механізму. Але щоб його запустити, вже є й інші законопроєкти, які, втім, без президентського не працюють”, – сказав він.

Ці законопроєкти містять гарантії, щоб не було зловживання множинним громадянством, пояснив міністр. Зокрема, Україна “однозначно відкидає” можливість множинного громадянства з громадянами країни-агресора РФ, наголосив він.

За словами міністра, перелік країн, з якими буде дозволено множинне громадянство, регламентуватимуть, тому Україна матиме відповідні запобіжники.

Контекст

Відповідно до ст. 4 Конституції України, у країні “існує єдине громадянство”. Як пояснив Кулеба, це означає, що є громадянство України як єдиної держави, і не може бути “громадянина Закарпаття” чи “громадянина Криму”.

13 грудня 2019 року Зеленський подав до Верховної Ради проєкт закону щодо внесення змін до деяких законів України з питань громадянства. Він передбачав, зокрема, звільнення військовослужбовців-контрактників і росіян, яких переслідують на батьківщині, від обов’язку відмовлятися від іноземного громадянства під час набуття громадянства України. Окрім того, проєкт закону пропонував розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням.

На засіданні погоджувальної ради 18 травня 2020 року законопроєкт розкритикували представники фракцій “Європейська солідарність” і “Батьківщина”. 19 травня 2020 року розгляд законопроєкту відклали.

У жовтні 2022 року в МЗС України заявляли, що українцям необхідно мати подвійне громадянство з іншими країнами, за винятком країни-агресора Росії.

Збереження і розвиток української спільноти у світі можливі лише за умови дозволеного множинного громадянства, вважають у зовнішньополітичному відомстві України.

Президент України Володимир Зеленський 22 січня подав до Верховної Ради законопроєкт про множинне громадянство.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *