Рада до кінця війни передала повноваження Запорізької облради – ОВА

Проєкт постанови про передання повноважень Запорізької облради обласній військовій адміністрації підтримало 236 нардепів
Фото: Верховна Рада України / Facebook

Верховна Рада на засіданні 21 березня підтримала ініційований президентом України Володимиром Зеленським рік тому проєкт постанови №9118 щодо передання повноважень Запорізької облради обласній військовій адміністрації на період воєнного стану в країні. За відповідне рішення проголосувало 236 нардепів, зазначають у картці документа, яку опубліковано на сайті Ради.

Голова ОВА Іван Федоров розповів у Facebook, що з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ майже половина депутатів Запорізької облради “не змогла чи не захотіла приєднатися до сесійних засідань”.

“Рада виявилася недієздатною і не прийняла жодного рішення”, – зазначив Федоров.

За його словами, 2/3 повноважень облради, зокрема бюджетні, відійшли від ОВА ще на початку повномасштабної війни.

“Сьогоднішнім рішенням Верховна Рада передала Запорізькій обласній військовій адміністрації решту компетенцій, серед них майнові, земельні і кадрові, – наголосив Федоров. – Завдяки цьому, нарешті, є можливість будувати укриття і підземні школи, ремонтувати лікарні й соціальні об’єкти для людей, приймати кадрові рішення. Ми не маємо права зупинити будь-які процеси у прифронтовій області, а навпаки, максимально прискорено вирішувати проблеми, які відповідатимуть запиту мешканців”.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. 6 лютого 2024 року Рада продовжила дію воєнного стану до 13 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *