Голова військового комітету НАТО: Чи готові ми до ймовірного конфлікту з РФ? Так. Це наше головне завдання

У НАТО почали думати про ймовірні загрози з боку РФ ще 2014 року, зазначив Бауер
Фото: president.gov.ua

Країни – члени НАТО готові до потенційного прямого зіткнення з країною-агресором РФ. Про це в інтерв’ю “АрміяInform”, опублікованому 22 березня, заявив голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

За його словами, у НАТО почали думати про ймовірні загрози з боку РФ ще 2014 року, після російської окупації Криму.

Із 2019 року країни Альянсу почали повертатися до колективної безпеки: змінили оборонну стратегію, операційне планування, сили, необхідні для виконання всіх цих завдань, розповів Бауер.

“Тепер ми всі розуміємо, що за умов повернення до колективної безпеки час не на нашому боці. Тому що ворог вирішує, коли й де вони вас атакують і як довго триватиме конфлікт. Україна, на жаль, у цьому переконалася, – наголосив голова військового комітету НАТО. – Чи готові ми [до ймовірного конфлікту з РФ]? Відповідь: так! Це наше головне завдання – бути готовими. Якщо це трапиться сьогодні, тоді доведеться битися з тим, що ти маєш. Це завжди комбінація готовності на сьогодні й водночас покращення можливостей для майбутнього”.

Контекст

Німецьке видання Bild 12 липня 2023 року оприлюднило деталі 4400-сторінкового оборонного плану НАТО на випадок нападу Росії. У ньому детально визначено, які військові можливості мають продемонструвати держави-члени. Важлива роль в оборонному плані належить Німеччині – вона має стати найважливішим логістичним вузлом для Альянсу.

27 жовтня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що країни НАТО мають бути готові до агресії з боку Росії.

Міністри оборони Естонії, Латвії й Литви 19 січня 2024 року схвалили створення спільної Балтійської оборонної зони вздовж кордону з Росією і Білоруссю.

16 лютого 2024 року видання Financial Times повідомило з посиланням на анонімного українського чиновника, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін готується до війни проти країн Балтії.

29 лютого під час слухань у Палаті представників США глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що в разі успіху у війні проти України Путін може вторгнутися у країни Балтії.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *