“Помста небес повільна, але невідворотна”. Нова президентка МКС заявила, що Путін не уникне відповідальності за воєнні злочини в Україні

Акане була серед трьох суддів МКС, які в березні 2023 року підписали ордер на арешт Путіна
Фото: International Criminal Court / Flickr

Президента країни-агресора РФ Володимира Путіна притягнуть до відповідальності за воєнні злочини в Україні. Упевненість у цьому 20 березня в інтерв’ю Kyodo News висловила нова президентка Міжнародного кримінального суду Томоко Акане.

“Помста небес повільна, але невідворотна”, – процитувала Акане китайське прислів’я, маючи на увазі, що Путін зрештою дістане по заслугах.

Водночас Акана визнала труднощі, з якими стикається МКС. Зокрема, вона зауважила, що “протягом останніх двох років не було випадків, котрі призвели б до арештів людей”, щодо яких видали ордер на арешт.

Контекст

11 березня судді МКС (або Гаазький трибунал) обрали своїм новим головою суддю з Японії Акане. Вона була серед трьох суддів МКС, які в березні 2023 року підписали ордер на арешт Путіна й дитячої омбудсменки РФ Марії Львової-Бєлової за обвинуваченням у незаконній депортації дітей із тимчасово окупованих територій України в Росію.

У РФ Акане разом із низкою інших суддів МКС МВС країни оголосило в розшук.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *