Польща запропонує Євросоюзу ввести санкції проти агропродукції з РФ і Білорусі – Туск

Спільне європейське рішення про санкції буде ефективнішим, ніж індивідуальні рішення країн регіону – прем’єр-міністр Польщі
Фото: ЕРА

Польща закликає Євросоюз ввести санкції проти сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі. Про це прем’єр-міністр Дональд Туск заявив 4 березня у Вільнюсі на брифінгу після зустрічі з литовською колегою Інгрідою Шимоніте, який канцелярія польського прем’єра транслювала у Facebook.

Туск повідомив, що парламент Польщі підготує таку пропозицію для Європейської комісії.

“Сьогодні після повернення з Вільнюса я звернуся до спікера Сейму з пропозицією про ухвалення резолюції, яка закликає ЄК ввести повні санкції щодо російських і білоруських сільськогосподарських та продовольчих товарів. Я переконаний, що спільне європейське рішення буде ефективнішим, ніж індивідуальні рішення країн регіону”, – сказав прем’єр.

Він закликав зробити санкції “реалістичнішими” і посилити заходи проти Москви через повномасштабне вторгнення РФ в Україну та співпраці Мінська з країною-агресором у цьому нападі.

“Ідеться також про ефективніший захист європейських, литовських і польських сільськогосподарських ринків та продовольчих товарів, які опинилися під великим тиском. Зрозуміло, що одним із головних завдань є повне розблокування можливості експорту української продукції до третіх країн, які були їх традиційними одержувачами”, – зазначив Туск, додавши, що постійно контактує з політиками в Україні, а також у ЄС для врегулювання проблем, що виникли на кордоні з Україною.

Контекст

За 2023 рік Польща імпортувала з Росії товарів на $2,6 млрд, а з Білорусі – на $450 млн. Імпорт аграрної продукції з Росії в Польщу сягнув $117 млн і перевищив рівень 2021 року. Про це йдеться у статті “Української правди”, опублікованій 29 лютого. У 2023 році більше ніж удвічі зріс імпорт олійних із Росії (порівняно з 2021-м). Імпорт зернових, олійних і шротів із Білорусі поступово зростав як у 2022 році, так і у 2023 році, Польща торік заплатила білорусам $55 млн за придбану агропродукцію.

27 лютого в Польщі біля кордону з Білоруссю правоохоронці затримали журналіста “Української правди” Михайла Ткача разом з оператором під час зйомки матеріалу про торгівлю країни з РФ та Білоруссю, повідомляла УП.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *