Шмигаль назвав безглуздим блокування польськими фермерами кордону з Україною

Шмигаль прокоментував ситуацію на польському кордоні
Фото: kmu.gov.ua

Блокування кордону польськими аграріями є безглуздим, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 4 березня на щорічній пресконференції. Він процитував свою заяву в Telegram.

Він пояснив, що Україна з вересня минулого року не експортує в Польщу ані пшеницю, ані кукурудзу, ані насіння соняшнику, ані ріпак.

За словами Шмигаля, під час поїздки урядової команди на кордон українська сторона запропонувала Польщі план із п’яти чітких кроків, щоб урегулювати питання блокади.

“Наразі цей план вже опрацьовується польською стороною. Розраховуємо знайти з Польщею компроміс у вирішенні прикордонної кризи”, – зазначив Шмигаль.

Контекст

У листопаді 2023 року в Польщі почали блокувати рух вантажівок у чотирьох КПП з України. До польських перевізників долучилися місцеві аграрії, висунувши свої вимоги щодо ввезення українського зерна на територію Польщі.

16 січня 2024 року польські перевізники досягли угоди з урядом і зупинили протест до 1 березня.

9 лютого польська профспілка фермерів “Солідарність” знову повністю заблокувала рух біля пункту пропуску “Медика” навпроти українського КПП “Шегині”. Причиною організатори називали невиконання їхніх вимог щодо обмеження експорту харчових продуктів і сільськогосподарської сировини з України.

13 лютого польські фермери заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні між Польщею й Україною. На сайті “Солідарності” анонсували, що акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

У відповідь 15 лютого почалася акція протесту українських перевізників на кордоні з Польщею на під’їзді до пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.

За час протестів польських фермерів у Польщі кілька разів висипали українське зерно, яке транспортували транзитом в інші країни.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *