Політолог Загородній опублікував копії наказів про відрядження підлеглих голови “Укренерго” Кудрицького, які можуть фігурувати у справі “Юнайтед Енерджі”

11 січня НАБУ повідомило про завдання ПрАТ “НЕК “Укренерго” збитків
Фото: obozrevatel.com

Посадовці “Укренерго”, які є ймовірними фігурантами кримінальної справи щодо “Юнайтед Енерджі”, виїхали в закордонне відрядження під час розслідування й не повернулися в Україну, написав у своєму Facebook керівний партнер Національної антикризової групи, політичний експерт Тарас Загородній. Ідеться про вже колишніх директора з ринкових операцій “Укренерго” Микиту Вишневського та начальника департаменту адміністратора розрахунків “Укренерго” Дмитра Кондрашова.

Загородній опублікував копії наказів. Вишневський виїхав у Польщу 26 лютого 2023 року, Кондрашов – в Угорщину 15 липня 2022 року. Офіційна підстава – “службове відрядження”. Причому Вишневський поїхав у відрядження вже під час розслідування з дозволу керівника “Укренерго” Володимира Кудрицького – він підписав наказ. З огляду на це, Загородній назвав запевняння “Укренерго” у співпраці зі слідством у цій справі “не надто правдоподібними”.

“Чому Кудрицький, який узгоджував “відрядження”, не зважив на ризик неповернення Вишневського? І якщо не винуватий, то чому не повертається в Україну? Або спеціально узгодив “відрядження в один кінець”, щоб не наговорили зайвого слідству, оскільки сам у курсі, що вони скажуть і вкажуть на нього як на співучасника?” – написав Загородній.

На його думку, оскільки йдеться про стратегічне підприємство й завдання державі збитків на сотні мільйонів гривень, за відсутності фігурантів правоохоронці мають усі підстави “задати питання керівнику компанії “Укренерго”.

Контекст

11 січня НАБУ повідомило про завдання ПрАТ “НЕК “Укренерго” збитків. За даними слідства, у березні 2022 року державний оператор продав одному з найбільших трейдерів “Юнайтед Енерджі” електричної енергії на суму понад 716 млн грн, попри наявну заборгованість. За версією детективів, “Юнайтед Енерджі” перепродав її реальним учасникам ринку, а кошти вивів.

У справі підозрюваними є четверо осіб: імовірний організатор схеми, голова правління комерційного банку, який, як стверджує слідство, був гарантом оплати, а також директор приватної компанії й директор департаменту “Укренерго”, який не зупинив продажу.

Того самого дня в “Укренерго” повідомили про “тісну співпрацю з НАБУ в цій справі” й запевнили, що надають слідству всю необхідну інформацію й намагатимуться в суді стягнути з компанії 1,1 млрд грн боргу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *