Політичний експерт: Ми не можемо дозволити повертати зрадників і російських громадян на державні посади

Ідеться про ексзаступницю начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Марину Прилуцьку
Фото: minjust.gov.ua

Колегія суддів Верховного Суду скасувала постанову про законність звільнення громадянки РФ із посади на державній службі. Ідеться про ексзаступницю начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Марину Прилуцьку, повідомив політичний експерт Олексій Курпас у своєму блозі на сайті “Цензор.НЕТ”

“Тобто громадяни Росії на другий рік повномасштабного вторгнення, на думку Верховного Суду, можуть працювати на держслужбі!” – обурився експерт.

Він нагадав, що Прилуцька, за даними СБУ, добровільно отримала російське громадянство й під час перебування в окупованому Криму контактувала зі співробітниками ФСБ.

“Місце перебування Прилуцької зараз невідоме. Напевно, вона перебуває там, де отримала громадянство. Цей факт Верховний Суд теж не спинив. Причому рішення приймалося без виклику сторін, і в Мін’юсті про нього дізналися лише днями. Ось прізвища “героїв”, які ухвалили це рішення: суддя-доповідач Андрій Жук, судді Наталія Мартинюк та Жанна Мельник-Томенко”, – перерахував Курпас.

Мін’юст уже подав скаргу на це рішення.

“Але не певен, що тут можна обійтися тільки юридичними механізмами. Прийнято рішення, яке підриває обороноздатність країни під час війни. Фактично проти держави вчинили диверсію! Як у таких умовах мають працювати спецслужби, якщо Верховний (!) Суд фактично відбілює порушників – людей, які отримали паспорт РФ? Вважаю, тут своє слово має сказати громадянське суспільство. Ми не можемо дозволити повертати зрадників і російських громадян на державні посади!” – підкреслив політолог.

Він вважає, що суддям треба нагадати, що в Україні триває боротьба з російською агресією.

“Суддям потрібно нагадати те, про що вони, мабуть, забули, сидячи на Печерських пагорбах: у країні йде кривава війна за незалежність. І повертати у владу російських запроданців – це плювати на тих, хто зараз на фронті відбиває навалу росіян. Треба протверезити суддів, які, схоже, забули, як тікали зимою 2022-го з оточеного Києва”, – заявив Курпас.

Контекст

У липні 2021 року Прилуцька звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України, Центрального міжрегіонального управління Мінʼюсту про визнання протиправним і з вимогою скасувати наказ Мінʼюсту від 9 липня того самого року про її звільнення з посади “у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеження внаслідок встановлення факту наявності у державного службовця громадянства іноземної держави”. Про це писала “Юридична газета”.

20 травня 2022 року суд відмовив Прилуцькій у задоволенні вимог, 9 листопада того самого року рішення залишив без змін Шостий апеляційний адміністративний суд.

Суд першої інстанції зазначав, що Служба безпеки України передала інформацію про факт виїзду позивачки 13 березня 2014 року в Автономну Республіку Крим і реєстрації місця проживання. Уже після тимчасової окупації Російською Федерацією АРК, 4 травня 2014 року, Прилуцька повторно приїхала у Крим і на підставі раніше здійсненої прописки отримала паспорт громадянки РФ, заявили в СБУ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *