Підготовлено нову угоду, яка підтримає всю безпекову архітектуру України – Зеленський

Зеленський анонсував нові домовленості з партнерами й “хороші речі, зокрема щодо ППО”
Фото: president.gov.ua

Україна невдовзі підпише ще одну угоду про співпрацю у сфері безпеки з іноземним партнером. Про це президент України Володимир Зеленський заявив 4 липня у вечірньому зверненні, яке опублікувала його пресслужба. 

“Підготовлено нову угоду безпеки для України. Сильна угода, яка дійсно підтримає всю нашу безпекову архітектуру. І це те, що гарантуватиме нашу безпеку до вступу України в НАТО. Рішення, яке буде незворотним”, – заявив Зеленський.

Глава держави також повідомив, що провів сьогодні тривалу нараду щодо саміту НАТО, який відбудеться з 9-го до 12 липня у Вашингтоні. Зокрема, як він зазначив, саміт має стати сильним для України й партнерів.

“Відбудеться й засідання ради Україна – НАТО. Працюємо над деталями нових рішень, нових документів, які підпишемо з партнерами. Мають бути хороші речі, зокрема щодо ППО”, – зазначив він.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним союзником, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

27 червня Україна підписала безпекову угоду з Євросоюзом, Естонією й Литвою. Загалом Україна уклала вже 20 двосторонніх безпекових угод на виконання положень спільної декларації G7 про підтримку України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *