Кличко розповів про програму енергонезалежності в Києві, за якою місто повертає багатоповерхівкам кошти

Віталій Кличко: Зараз особлива увага – до програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії
Фото: kyivcity.gov.ua

Мер Києва Віталій Кличко розповів про функціонування програми енергонезалежності в місті, згідно з якою багатоквартирні будинки отримують компенсацію від міста за встановлення дублювальних джерел електроенергії. Він також показав у своєму Telegram відео одного з таких будинків у Києві.

“Мешканці житлового будинку на вулиці Великій Васильківській, ОСББ “Художник”, спільно з містом здійснили комплекс енергоефективних заходів. Серед яких, зокрема, встановили сонячні панелі й інвертори. Вони є дублюючим джерелом електроенергії. Зокрема для будинкового обладнання у ситуаціях можливого вимкнення електроенергії. Від батарей автономно може повністю працювати індивідуальний теплопункт (до 48 годин). А якщо з освітленням місць загального користування і зовнішнім освітленням – на батареях це все може працювати добу. Якщо ж і з підключеними ліфтами, то 12 годин”, – повідомив міський голова.

За його словами, більше ніж 1 тис. багатоповерхових будинків у Києві вже встановили альтернативні джерела електроенергії, що забезпечує їхню автономність.

“Зараз особлива увага – до програми з часткового відшкодування вартості незалежних джерел енергії. За цим механізмом місто компенсує 75% вартості придбаного генератора або іншого обладнання. На початок цього року в будинках ОСББ і ЖБК встановили понад 670 одиниць різного обладнання. А загалом з іншими будинками– понад 1 тис. Сума відшкодування від міста склала близько 18,6 млн грн”, – наголосив Кличко.

Контекст

Київрада 4 липня підтримала ініціативу мера столиці щодо збільшення компенсації мешканцям багатоповерхівок за придбання генераторів майже в чотири рази. Тепер сума відшкодування може сягати до 300 тис. грн за одиницю обладнання.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *