“Нарешті маємо кандидата із Центральної Європи”. У МЗС Угорщини озвучили позицію країни у зв’язку з виборами Генсека НАТО

Сійярто радий появі кандидата на посаду генсека НАТО із Центральної Європи
Фото: EPA

Угорщина не підтримає кандидатури прем’єра Нідерландів Марка Рютте на посаду генсека НАТО і радіє появі кандидата на цей пост із Центральної Європи – президента Румунії Клауса Йоганніса. Про це 15 березня на пресконференції повідомив глава угорського МЗС Петер Сійярто, його цитує Agerpres.

Сійярто озвучив дві позиції Угорщини.

За його словами, Будапешт, “безумовно, не збирається підтримувати кандидатуру Марка Рютте”, оскільки в такому союзі, як НАТО, де “немає нічого важливішого за взаємну довіру”, Угорщина “не може підтримувати людину, яка хоче поставити нас на коліна”.

Водночас у Будапешті радіють, що “нарешті є кандидат із Центральної Європи”, наголосив Сійярто. Він зазначив, що в НАТО ніколи раніше не було генерального секретаря із Центральної Європи, а “тепер є кандидат, і це гарна новина”.

Що із цього вийде і “яким буде результат”, зараз невідомо, резюмував Сійярто.

У 2021 році Рютте заявив журналістам перед самітом у Брюсселі, що Угорщина не має бути частиною ЄС через ухвалення нового закону, який забороняє обговорювати з неповнолітніми будь-яку інформацію про гомосексуальність чи зміну статі, писала ВВС. Він сказав, що усвідомлює, що не зможе витіснити Угорщину з ЄС самотужки, тому це потрібно робити крок за кроком. “Довгострокова мета – поставити Угорщину на коліна у цьому питанні”, – цитували його ЗМІ.

Контекст

Єнс Столтенберг обіймає посаду генсека НАТО із жовтня 2014 року. Його повноваження мали закінчитися у вересні 2022 року. Після цього Столтенберг мав намір очолити Центробанк Норвегії. Строк повноважень Столтенбергу продовжили в березні, невдовзі після вторгнення Росії в Україну, на рік, до 30 вересня 2023 року. Улітку стало відомо, що Столтенберг залишиться на посаді генсека НАТО ще на рік.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте був єдиним офіційним кандидатом на посаду генсека НАТО замість Столтенберга.

17 лютого ЗМІ написали, що дедалі більше з’являється ознак того, що Рютте стане новим генсеком НАТО. Рішення мають ухвалити до червня. Як зазначила Welt am Sonntag, кандидатуру Рютте давно підтримують у Вашингтоні, Лондоні, Парижі й Берліні, водночас лише Угорщина відкрито висловлює свої сумніви. Про підтримку кандидатури Рютте на пост генсека НАТО вже заявила 21 держава – член Альянсу, зазначила Welt am Sonntag.

5 березня Сійярто заявив, що Будапешт не може підтримати на пост генсека НАТО кандидатуру Рютте, який раніше “хотів поставити Угорщину на коліна”.

12 березня про рішення взяти участь у виборах генсека НАТО оголосив президент Румунії Клаус Йоганніс.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *