Кулеба: Україна встановила рекорд, пройшовши шлях від заявки на вступ у ЄС до початку переговорів трохи більше ніж за два роки

Україна “старанно виконувала всі вимоги і провела найважливіші реформи”, зазначив Кулеба
Фото: EPA

Україна швидше, ніж будь-яка країна-кандидат в історії, пройшла шлях від заявки на членство в ЄС до початку переговорів. Про це 21 червня в Х повідомив глава українського МЗС Дмитро Кулеба.

21 червня Рада ЄС ухвалила спільні позиції Євросоюзу, включно з переговорними рамками, для переговорів про вступ з Україною.

За словами Кулеби, шлях України до сьогоднішнього дня “був непростим”, він “містив революцію і війну”.

“Україна встановила рекорд, пройшовши шлях від заявки на вступ у ЄС до початку переговорів трохи більше ніж за два роки – швидше, ніж будь-який інший кандидат в історії. Водночас жодних скидок не було. Україна старанно виконувала всі вимоги і провела найважливіші реформи, щоб зробити цей історичний день можливим. Ми досягли цього, незважаючи на те, що вели тотальну війну за виживання”, – написав міністр.

Як вказав Кулеба, ставши членом ЄС, Україна “зміцнить безпеку і благополуччя всіх європейців, а також зробить значний внесок у спільну європейську оборону, зовнішню політику, “зелений” перехід, цифровізацію, інновації, культуру, економічний розвиток й інші сфери”.

“Що буде далі – це процес переговорів. Він потребуватиме часу. Але ми впевнені, що пройдемо цей шлях”, – наголосив глава МЗС.

Це є великий день для України, Moldova, і Європейського Союзу. Всі 27 EU членів держави мають відповідні розвідувальні frameworks, і практичні EU accession розмови вивчаються до початку наступного року. We thank @EUCouncil and @EU2024BE for making history.

Ukraine’s path to today has not…

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 21, 2024 Контекст

Україна подала заявку на вступ у Євросоюз 28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного російського вторгнення. 23 червня того самого року лідери ЄС підтримали надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. У грудні 2023-го Європейська рада рекомендувала розпочати переговори про вступ України у блок.

У березні 2024-го Єврокомісія подала Європейській раді пропозиції щодо проєктів переговорних рамок.

Бельгійське головування в Раді ЄС проінформувало 14 червня, що постпреди країн – членів Євросоюзу схвалили проєкт переговорних рамок щодо вступу України в ЄС.

У представництві заявили 21 червня, що перша міжурядова конференція з Україною відбудеться 25 червня в Люксембурзі, після неї переговори про вступ розпочнуть офіційно.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *