“Дуже скоро”. В ОП анонсували приєднання до декларації G7 про гарантії безпеки для України країн Азії та Глобального Півдня

Декларація G7 про гарантії безпеки для України відкрита до приєднання, зазначив Жовква
Фото: president.gov.ua

Україна готова поширювати декларацію G7 про гарантії безпеки на інші регіони, включно із країнами Азії та Глобального Півдня. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, яке опублікували 21 червня, заявив заступник глави ОП Ігор Жовква.

Він нагадав, що укладена у Вільнюсі декларація G7 про гарантії безпеки для України відкрита до приєднання.

“Уже 32 держави приєдналися. Це майже всі країни ЄС і НАТО, за винятком декількох країн, – підкреслив Жовква. – Знову ж таки, не буду поки відкривати всі карти, але думаю, що дуже скоро ми побачимо країни із цього регіону [Азії та Глобального Півдня”], які приєднаються до декларації G7″.

Заступник глави ОП розповів, що в азіатському регіоні є низка моделей безпекових угод зі США.

“Ми їх усі чудово вивчили перед тим, як вести переговори зі США, і знаємо, чим одна модель відрізняється від іншої. І так, ми можемо використовувати цей досвід, уже маючи свою угоду зі США. Вони ж [країни Азії та Глобального Півдня] мають свої відповідні угоди зі Штатами. І таким чином, цей трикутник замикається”, – зазначив Жовква.

Контекст

У червні 2023 року глава Української держави Володимир Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні та інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним союзником, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

Зараз Україна підписала 17 безпекових угод, останню – зі США 13 червня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *