Конгрес США не ухвалив законопроєкту республіканців, у якому не було допомоги Україні

Проти законопроєкту представники обох партій
Фото: ЕРА

Палата представників Конгресу США не змогла ухвалити законопроєкт, запропонований Республіканською партією, про надання військової допомоги лише Ізраїлю. Про це 6 лютого повідомляє CBS News.

За проголосувало 250 конгресменів, проти – 180 (із них 166 демократів і 14 республіканців). Документ передбачав виділення Ізраїлю $17,6 млрд. Для ухвалення законопроєкту була потрібна підтримка двох третин із 435 членів палати.

Спікер Палати представників Майк Джонсон назвав провал голосування “докором, який розчаровує, нашому найближчому союзнику на Близькому Сході у важкий для нього час”.

“Очевидно, що тепер вони збираються використовувати допомогу Ізраїлю як важіль тиску на інші пріоритети, які не мають такого самого ступеню консенсусу”, – заявив Джонсон.

CBS News зазначає, що представники обох партій проти законопроєкту з різних причин. Республіканці стверджують, що в ньому не прописано механізму виплати мільярдної підтримки. Демократи наполягають на тому, щоб допомогу Ізраїлю схвалили як частину більшого законопроєкту, що передбачає гроші для України, Тайваню, для гуманітарної допомоги цивільному населенню Гази та інші пункти.

Аxios пише, що республіканці “розлючені через ганебну поразку”. Конгресмен Раян Зінке заявив виданню, що республіканці “не володіють ситуацією на полі”.

“Я знав, що в нас буде можливість блокувати порядок денний демократів. Але ми перевершили мої найсміливіші очікування щодо блокування, тому що ми не лише блокуємо порядок денний демократів, але й блокуємо порядок денний республіканців”, – із сарказмом додав він.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон 3 лютого 2024 року заявив республіканцям, що цього тижня палата проголосує за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю, який не передбачає додаткового фінансування для підтримки України. У Білому домі попередили, що Байден накладе на нього вето.

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, у якому загальна сума коштів, котрі виділяють, становить $118 млрд, із них на допомогу Україні передбачено $60 млрд, ще приблизно $14 млрд – для підтримки Ізраїлю, на захист кордонів США відводять $20,23 млрд.

Байден закликав Конгрес негайно ухвалити закон про кордон. Водночас Джонсон назвав пропозицію Сенату мертвою.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *