Лубінець після зустрічі з Умєровим оновив інформацію щодо зауважень до законопроєкту про мобілізацію, закликавши його ухвалити в першому читанні

До другого читання зауваження від Офісу омбудсмена в законопроєкті про мобілізацію можна врегулювати, зазначив Лубінець
Фото: Офіс Омбудсмана України / Facebook

Омбудсмен України Дмитро Лубінець, який повідомляв, що до оновленого законопроєкту про мобілізацію є зауваження на дев’ять сторінок, закликав Верховну Раду ухвалити документ у першому читанні. Про це він написав у Facebook після зустрічі з главою Міноборони Рустемом Умєровим.

“Оновлена інформація щодо зауважень до законопроєкту про мобілізацію! Сьогодні ввечері відбулася термінова нарада з міністром оборони України Рустемом Умєровим, на якій ми обговорили важливий для України законопроєкт про мобілізацію, – розповів Лубінець. – У результаті наради дійшов висновку, що зазначений законопроєкт необхідно ухвалити парламентом у першому читанні. Із цим і звертаюся до народних депутатів”.

Як вказав Лубінець, до другого читання зауваження від офісу омбудсмена можна врегулювати.

Лубінець раніше зазначав у Facebook, що в оновленому урядовому законопроєкті №10449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” і цього разу є низка суперечливих норм. Зокрема, щодо порядку виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, обов’язку реєструвати електронний кабінет призовника, права співробітникам військкоматів перевіряти військово-облікові документи.

Контекст

9 грудня 2023 року президент України Володимир Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей, це “буде коштувати Україні додаткових 500 млрд грн”. За тиждень головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну “на конкретні цифри”. Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив в опублікованому 27 грудня інтерв’ю, що грошей на мобілізацію немає.

25 грудня Кабмін подав у Раду законопроєкт про мобілізацію №10378. Він передбачав зниження мінімального віку призову за мобілізацією із 27 до 25 років, скасування строкової служби та поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів накладати деякі обмеження прав. Омбудсмен критикував цей проєкт закону, він звертав увагу, що в ньому є норми, які суперечать Конституції України.

11 січня 2024 року Рада повернула законопроєкт на доопрацювання. 30 січня Кабмин вніс у Раду оновлений документ. “ГОРДОН” докладно писав, що він передбачає. Депутати можуть розглянути законопроєкт про мобілізацію у першому читанні цього тижня. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *