Із Туреччиною в України “транспортний безвіз” діятиме щонайменше до завершення війни – Мінінфраструктури

“Транспортний безвіз” із Туреччиною передбачає двосторонні вантажні перевезення і транзит
Фото: pixabay.com

Україна домовилася з Туреччиною про перевезення вантажів без спеціальних дозволів (“транспортний безвіз”) до завершення війни. Про це 29 лютого проінформувало у Facebook Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“Команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України провела засідання змішаної комісії з перевезень із міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини. Результат роботи – продовження лібералізації вантажних перевезень”, – ідеться в повідомленні.

Відомство зазначає, що “транспортний безвіз” із Туреччиною передбачає двосторонні вантажні перевезення й перевезення транзитом.

“Продовження лібералізації вантажних перевезень – це приклад ухвалення рішень на основі цифр та реальних показників щодо позитивного впливу на ринок двосторонніх перевезень. З усього експорту, що ми поставляємо до Туреччини, приблизно 15% – автомобільним транспортом. Турецькі компанії імпортують до нас саме автомобільним транспортом майже 60% з усього обсягу товарів”, – прокоментував досягнуте рішення віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

У Мінінфраструктури зазначили, що вдалося також збільшити кількість дозволів на вантажні перевезення через треті країни до 3500, тобто на 1000.

Контекст

Лібералізація вантажних перевезень, тобто можливість виконувати перевезення без потреби у спеціальних дозволах, доступна українцям до 35 країн, включно із країнами Європейського союзу.

У Міністерстві відновлення України зазначили, що лише у 2023 році вдалося домовитися про таку можливість із Норвегією, Північною Македонією та продовжити відповідну угоду з Молдовою.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *