У США вже вчетверте проголосували тимчасовий законопроєкт для запобігання шатдауну. Документ передали в Сенат

Законопроєкт про тимчасове фінансування уряду США підтримало 320 конгресменів
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Палата представників США 29 лютого схвалила законопроєкт про тимчасове фінансування уряду та запобігання шатдауну (зупинення роботи федеральних служб). Про це проінформував The Hill.

Документ підтримало 320 конгресменів, 99 були проти.

Законопроєкт передбачає виділення коштів на продовження функціонування федеральних установ до 8 березня, а в окремих випадках – до 22 березня.

Як зазначив The Hill, це виграє трохи часу для американських законодавців, щоб домовитися стосовно розбіжностей щодо видатків у бюджеті на цей фінансовий рік і підштовхнути їх до ухвалення необхідного законодавства.

Документ, який ухвалила Палата представників в останній день перед 1 березня, коли офіційно завершується поточне фінансування частини бюджетних програм, передано на розгляд Сенату.

Для набуття законопроєктом чинності його повинні схвалити сенатори, а також має підписати президент США Джо Байден.

Контекст

30 вересня 2023 року Палата представників і Сенат США ухвалили законопроєкт про фінансування роботи уряду на найближчі 45 днів, щоб уникнути зупинки його роботи (шатдауну). Із документа прибрали фінансову допомогу Україні. Байден підписав документ, але, коментуючи минуле голосування, заявив, що Сполучені Штати “за жодних обставин” не можуть допустити припинення підтримки України.

15 листопада Палата представників США ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього дня документ без фінансування України схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден. Для чотирьох пріоритетних напрямів документ продовжив фінансування до 19 січня 2024 року, ще для восьми – до 2 лютого.

18 січня законопроєкт про тимчасовий бюджет знову схвалив Сенат США. У ніч на 19 січня документ також ухвалила Палата представників. Того самого дня його підписав Байден. Він передбачає фінансування відомств США до 1 березня, а в окремих випадках (включно з Пентагоном) – до 8 березня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *