Глава МЗС Туреччини заявив, що війна може поширитися за межі України, і висловився за присутність Росії на саміті миру

Фідан назвав два ризики війни РФ проти України
Фото: ЕРА

Туреччина підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, заявив 15 червня на засіданні Глобального саміту миру глава МЗС Туреччини Хакан Фідан. Про це повідомляє агентство “Анадолу”, трансляцію вів Офіс президента України.

“Туреччина й далі рішуче підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Наше бачення миру – реалістичне, всеосяжне і практичне. Із цією метою ми сповнені рішучості розробити перспективну дорожню карту”, – сказав він.

Турецький дипломат зазначив, що за більше ніж два роки повномасштабної війни в Україні загинуло й постраждало понад 500 тис. людей.

“Ми стикаємося з ескалацією двох ризиків. Географічно ця війна може поширитися за межі України (ми вже бачимо поляризацію на глобальному рівні). […] По-друге, ця війна має ризик застосування зброї масового знищення. Сьогодні ми тут у намаганні уникнути цих двох ризиків і покласти кінець війні”, – наголосив Фідан.

Він вважає, що “якби Росія, інша сторона конфлікту, була б присутня в залі, цей саміт міг би бути більш орієнтованим на результат”.

“У нас є мирний план щодо України. Росія також нещодавно поділилася своїми власними умовами. Незалежно від змісту й умов, ми вважаємо, що це важливі кроки і промінь надії”, – заявив Фідан.

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триватиме два дні – 15–16 червня. На ньому обговорюватимуть три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, викрадених Росією. Україна наполягала, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Раніше президент України говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.

Президентка Швейцарії Віола Амгерд казала сьогодні, що саміт миру обговорюватиме умови приєднання РФ до переговорів про мир.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *