У Білому домі припустили, що Китаю немає на саміті миру, тому що Путін попросив і в Пекіні “зобов’язалися” перед ним

Президент України повідомляв, що на саміті миру зареєструвалися представники 101 країни та міжнародної організації
Фото: FDFA Federal Dep. of Foreign Affairs / Flickr

Радник президента США Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван припустив, що Китай не бере участі в Глобальному саміті миру, який 15 червня розпочався у Швейцарії, через прохання про це Кремля. Саллівана, який представляє США у складі американської делегації на мирній конференції, цитує Associated Press.

Зазначають, що Китай, який підтримує країну-агресора Росію, приєднався до десятків країн, які не беруть участі в саміті миру.

Салліван припустив, що Китаю немає на конференції, “тому що [нелегітимний російський президент Володимир] Путін попросив їх не приїжджати, і вони зобов’язалися перед Путіним”.

На думку радника Байдена, “це дещо говорить про позицію Китаю щодо війни Росії в Україні”.

“Я думаю, що країни мають звернути на це увагу”, – резюмував Салліван.

Контекст

Саміт миру у швейцарському Бюргенштоку триватиме два дні – 15–16 червня. На ньому обговорюватимуть три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та українських дітей, викрадених Росією. Як наголошували в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб країни-агресора Росії на першому саміті не було.

Президент України Володимир Зеленський на брифінгу 15 червня повідомив, що на саміті зареєструвалися представники 101 країни й міжнародної організації.

Раніше президент говорив, що Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн.

Окрім того, як вказував Зеленський, не їхати на Глобальний саміт миру у Швейцарії вмовляв інші країни Китай (у МЗС КНР після цього заявили, що Пекін ніколи не “розпалював полум’я” російсько-української війни). За даними ЗМІ, Китай доводив країнам, які розвиваються, що Глобальний саміт миру “продовжить війну”, і просував свій “мирний план”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *