Генпрокуратура Росії заявила, що передала в суд кримінальну справу стосовно Гордона, відкриту за чотирма статтями. Журналіст відповів: “Та пішли вони в дупу!”

Гордон: Немає в Україні іншої людини, проти кого фашистська держава Росія застосувала б стільки заходів. Я єдиний. Це висока нагорода, я щасливий
Фото: Gordonua.com

Генеральна прокуратура країни-окупанта РФ 5 червня повідомила про передання в суд кримінальної справи стосовно українського журналіста, засновника інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона. 2 червня про це без подробиць повідомив також Слідчий комітет РФ.

У повідомленні відомств окупантів зазначено, що Гордону інкримінують чотири статті Кримінального кодексу РФ (ч. 2 ст. 205.2, п. “д” ч. 2 ст. 207.3, п. “а” ч. 2 ст. 282, ч. 2 ст. 354), а саме:

  • поширення публічних закликів до здійснення терористичної діяльності й виправдання такої діяльності;
  • поширення свідомо неправдивої інформації про використання збройних сил РФ із метою захисту інтересів Росії та її громадян;
  • розпалювання ненависті й ворожнечі та приниження гідності групи осіб за національною ознакою;
  • публічні заклики до розв’язання агресивної війни щодо РФ.

Гордону в Росії загрожує до 10 років позбавлення волі (це максимальна санкція, передбачена ч. 2 ст. 207.3 Кримінального кодексу РФ, що стосується поширення інформації про дії армії окупантів, за іншими статтями передбачено менші строки позбавлення волі).

Справу розглядатиме 2-й Західний окружний військовий суд у Москві. Окупанти заявили, що російські слідчі органи вжили “вичерпних заходів” для розшуку й екстрадиції журналіста, проте він нібито переховується від слідства, тому справу слухатимуть заочно.

Окупанти також перерахували заяви Гордона, які він робив після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року і які, як вони вважають, порушують законодавство. Серед них – твердження, що російські військовослужбовці вбивають мирних жителів, скидають бомби на житлові будинки, а також що метою російської армії є захоплення території України. Окупанти стверджують, що це “свідомо неправдива інформація”.

З офіційних повідомлень незрозуміло, скільки на цей момент кримінальних справ розслідують проти Гордона в Росії. У березні 2022 року Слідком РФ повідомив, що порушив проти журналіста першу кримінальну справу за трьома статтями Кримінального кодексу РФ: ст. 354, 282 і 207.3. У липні стало відомо, що в цій справі МВС Росії оголосило Гордона в розшук, того ж місяця журналіста в Росії заочно заарештували (інформацію про арешт було опубліковано на сайті Басманного районного суду Москви, але саму постанову суду було засекречено). У січні 2024 року проти Гордона порушили другу кримінальну справу, джерело російського пропагандистського агентства “РИА Новости” повідомило, що її відкрили за ст. 205.2 Кримінального кодексу РФ про публічні заклики до терористичної діяльності, журналіста повторно оголосили в розшук. У повідомленнях Слідкому й Генпрокуратури про передання справи в суд фігурує всі чотири статті. Отже, залишається незрозумілим: дві справи проти Гордона об’єднали або перед переданням до суду розширили якусь із них.

4 червня під час YouTube-стриму з головною редакторкою видання “ГОРДОН” Олесею Бацман Гордон прокоментував передання справи проти нього в російський суд.

“Росіяни збудилися… Я вже заплутався, скільки в мене там кримінальних справ і за скількома з них мене вже засудили, а за скількома ще не засудили… У цих божевільних я “іноагент”, у реєстрі терористів і екстремістів, кілька кримінальних справ відкрито, строки реальні мені Басманний суд призначив… Олесю, я заплутався! Я знаю одне: немає в Україні за всю історію нашої країни людини, проти якої б фашистська держава Росія застосувала стільки заходів. Я єдиний. Це висока нагорода для мене, я щасливий. Ну, судять мене, нехай судять. Та пішли вони в дупу! Мав я їх на увазі всіх!” – відповів журналіст.

Контекст

Крім того, що в Росії проти Гордона відкрили кримінальні справи, з 2022 року у РФ він перебуває в переліку організацій і фізичних осіб, яких вважають причетними до екстремістської діяльності або тероризму, і в реєстрі “іноземних агентів” (він став першим громадянином України в цьому списку).

Після відкриття першої кримінальної справи глава Слідкому РФ Олександр Бастрикін доручив перевірити зміст книжок Гордона, їх почали знімати з продажу. Сам журналіст зазначив, що взагалі був здивований, дізнавшись, що його книжки продають у Росії.

Коментуючи кримінальне переслідування у РФ, Гордон сказав, що він багато років послідовно бореться проти “кремлівської банди на чолі з головним фашистом фашистської держави Володимиром Путіним”. Журналіст нагадав, що РФ із 2014 року веде війну з Україною і “сіє довкола смерть” і він розповідає про це своїй багатомільйонній аудиторії. 2022 року Гордон подав позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. Він попросив ЄСПЛ визнати неправомірним його кримінальне переслідування у РФ “за прямі, правдиві висловлювання про агресію Росії проти України”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *