Прикордонник із Луганської області втік до окупантів, його дружина отримувала виплати як за полоненого, парі оголосили підозри – слідство

У ДБР описали деталі справи
Фото: Державне бюро розслідувань / Facebook

Колишнього правоохоронця з Луганської області та його дружину заочно повідомили про підозру у справі про отримання в шахрайський спосіб державних коштів на суму понад 2,6 млн грн. Про це 5 червня проінформувало Державне бюро розслідувань (ДБР).

Колишнього правоохоронця також підозрюють у дезертирстві.

“Працівники ДБР заочно повідомили про підозру правоохоронця та його дружину, які, перебуваючи на тимчасово окупованій території, незаконно оформили собі виплату, призначену сім’ям військовополонених. […] Загальна сума отриманих шахрайським шляхом державних коштів становить понад 2,6 млн грн”, – ідеться в повідомленні.

Слідство з’ясувало, що в перші дні після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії на територію України правоохоронець утік зі служби у Старобільському районі на тимчасово окуповані території, де перебувала його дружина.

“Вона направила до командування чоловіка документи, що його начебто захопили в полон росіяни. На підставі цих документів подружжя з липня 2022-го до січня 2024 року незаконно отримувало виплати грошового забезпечення, передбачені для сімей військовополонених. […] При цьому сам фігурант навіть намагався влаштуватися на службу до незаконно створених правоохоронних органів так званої “ЛНР”, – підкреслили в ДБР.

У бюро повідомили про плани добитися арешту майна фігурантів справи, зокрема банківського рахунку, на який незаконно надходили виплати.

В Офісі генерального прокурора України уточнили, що йдеться про колишнього прикордонника у званні майстер-сержант, який утік зі служби 24 лютого 2022 року.

У відомстві пишуть, що експрикордонник та його дружина “просили здійснювати нарахування всіх належних виплат і грошового забезпечення на вказану картку”.

Перевіряють причетність до вчинення кримінального правопорушення інших осіб, зазначили в ОГПУ.

Контекст

Країна-агресор РФ розв’язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

Станом на 2024 рік росіяни окупували майже всю територію Луганської області.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *