“Фінансові гарантії для нашої соціальної стабільності”. Зеленський подякував ЄС за €50 млрд фінансової допомоги

Зеленський наголосив на важливості одностайного рішення 27 країн ЄС на користь України
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 1 лютого подякував Євросоюзу за ухвалення на саміті у Брюсселі (Бельгія) програми довгострокової фінансової допомоги Україні. Запис звернення його офіс опублікував у YouTube.

“Сьогодні – довгоочікуване рішення Євросоюзу: €50 млрд для України. Програма підтримки. Довготривала – на чотири роки. І це означає – українці мають фінансові гарантії для нашої соціальної стабільності”, – сказав глава держави.

За його словами, це результат глибокої та активної роботи української команди й союзників Києва в ЄС. Зеленський наголосив на важливості одностайного рішення 27 країн союзу, зазначивши, що порушував це питання на переговорах із кожним європейським лідером.

“Зараз важливо, щоб розподіл цих коштів відбувся за аналогією до попереднього формату підтримки: перші два транші потребуємо більшої суми – €18 млрд на рік, а далі стійкість держави буде більшою”, – підкреслив глава держави, додавши, що команди України та ЄС опрацьовують графік надходження коштів.

Контекст

Лідери ЄС 1 лютого досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні в розмірі €50 млрд. Програму розраховано на чотири роки.

У висновку саміту йдеться, що Україна зможе отримувати кошти за дотримання низки передумов: продовження демократичних механізмів, включно з багатопартійною парламентською системою і верховенством права, гарантування поваги до прав людини, зокрема меншин.

Також у висновках вказано, що лідери ЄС щороку проводитимуть дебати щодо програми, а за два роки вони можуть запропонувати Єврокомісії перегляд усієї багаторічної фінансової рамки.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *