Зеленський обговорив з Дудою результати саміту миру і приєднання інших країн до його комюніке

Зеленський обговорив з президентом Польщі кілька тем
Фото: Zelenskiy / Official / Telegram

21 червня президент України Володимир Зеленький провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Про це український політик повідомив у Telegram.

“Провів телефонну розмову з Президентом Польщі Анджеєм Дудою. Подякував йому за активну підтримку саміту миру. Обговорили його результати й домовилися продовжити роботу з іншими країнами над приєднанням до підсумкового комюніке”, – написав Зеленський.

За його словами, йшлося також про регіональні безпекові виклики.

“Відзначили плідну роботу команд над підготовкою двосторонньої безпекової угоди в межах декларації G7”, – зазначив президент України.

Перед цією розмовою Україна й Польща провели фінальний раунд переговорів щодо укладання двосторонньої безпекової угоди.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху до НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також покласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним союзником, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України. Зараз Україна підписала 17 безпекових угод, останню – зі США 13 червня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *