“Дуже лицемірна позиція”. Голова зовнішньополітичного комітету Ради прокоментував візит китайського посла

Мережко: Замість справжнього миру Китай пропонує умиротворення агресора
Фото: sluga-narodu.com

Спецпредставник Китаю з питань Євразії Лі Хуей приїде в Україну з метою “зондування ґрунту” і пропаганди Китаю в ролі миротворця, вважає голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці, нардеп від “Слуги народу” Олександр Мережко. Таку думку він висловив у коментарі для LIGA.net.

Мережко вважає, що насамперед посланець китайського лідера Сі Цзіньпіна хоче подивитися, чи не змінилася ситуація в Україні.

“По-друге, це пропагандистська поїздка. Китай позиціює себе як миротворця. Він звинувачує США в тому, що, надаючи зброю Україні, вони буцімто підливають олію у вогонь”, – зазначив він.

На думку Мережка, на цьому тлі Китай хоче подати себе в очах Глобального Півдня як миротворця, який закликає до миру й переговорів.

“Цілком очевидно, що це дуже лицемірна позиція. По суті, замість справжнього миру, заснованого на міжнародному праві, Китай пропонує умиротворення агресора, який є його стратегічним партнером”, – підсумував голова комітету.

Контекст

У Китаї 26 квітня 2023 року після розмови лідера КНР Сі Цзіньпіна з українським президентом Володимиром Зеленським заявили, що відрядять із візитом в Україну й інші країни спецпредставника, який проведе переговори з усіма сторонами щодо “врегулювання воєнного конфлікту”. Цим спецпредставником став 70-річний Лі Хуей, який обіймав посаду посла КНР у Росії з 2009-го до 2019 року.

16–17 травня Лі Хуей уперше відвідав Україну. Із ним зустрічалися Зеленський, глава МЗС Дмитро Кулеба й інші представники влади країни. Під час візиту до Києва спецпредставник КНР заявив, що “панацеї для виходу із кризи немає”. Кулеба на зустрічі з китайським дипломатом сказав, що Україна не сприймає жодних пропозицій, які передбачають втрату її територій чи заморожування конфлікту.

Після візиту до Києва Лі Хуей відвідав Варшаву, Берлін, Париж і Брюссель, а 26 травня побував у Москві.

Навесні 2024 року Лі Хуей розпочав другу поїздку до Європи “щодо питання української кризи”, як називають війну Росії проти України в Китаї. 2 березня він відвідав Москву, очікують, що під час турне він також приїде до України й кількох країн Євросоюзу.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *