Рух України до європейських структур має прискоритися – прем’єр Греції

Міцотакіс побував в Одесі
Фото: ЕРА

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив 6 березня в Одесі на спільній пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським, що Україна має стати членом НАТО і Європейського союзу. Про це повідомляє кореспондент видання “ГОРДОН”.

“Ми підтримуємо євроінтеграційний і євроатлантичний напрям руху вашої країни. […] Ваш рух до європейських структур має прискоритися”, – сказав Міцотакіс.

Він також підтримав Україну в її боротьбі з російською агресією.

“Обов’язок Греції – бути на боці українського народу, підтримувати прагнення захистити свою землю, суверенітет і гідність мільйонів співгромадян. Це цілком принципова позиція, і ми послідовно дотримуємося її із самого початку як на рівні двосторонніх відносин, так і в межах європейської спільноти й ООН, адже у ХХІ сторіччі в самому серці Європи не може точитися настільки кривава війна”, – підкреслив Міцотакіс.

За його словами, “насильство не може порушувати міжнародне право і визнані ним кордони й територіальну цілісність”.

Прем’єр Греції зазначив, що його країна свого часу сама зазнавала агресії.

“Підтримка України має тривати й надалі”, – заявив Міцотакіс.

Видання Forbes Ukraine у 2022 році писало, що Греція має один із найбільших арсеналів радянських систем протиповітряної оборони на Заході. На озброєнні країни стоять 12 комплексів С-300, 25 систем “Тор-1М” і 38 установок малого радіуса дії “9К33 Оса”.

Грецьке видання Kathimerini 27 січня 2024 року повідомило, що держсекретар США Ентоні Блінкен надіслав листа Міцотакісу із пропозицією передати або продати Україні зброю в обмін на допомогу Вашингтона на суму $200 млн. Греція, за даними видання, погодилася на пропозицію.

Планують, що США передадуть Греції два літаки C-130H, 10 двигунів для літаків P-3 і 60 БМП Bradley, а після схвалення Конгресу Афіни також зможуть розраховувати на 40 нових літаків F-35, три патрульні кораблі типу Protector і автотехніку.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

“Фізичні” переговори про членство України в Євросоюзі мають розпочати в березні 2024 року, повідомляли у представництві України при ЄС.

В уряді України заявили 25 січня, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *