Дубінського визнали винним у використанні депутатських повноважень, щоб дістати матеріали для власного захисту

У Дубінського є 10 днів на оскарження вироку
Фото: EPA

Печерський районний суд Києва визнав чинного народного депутата України винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Про це 13 березня повідомили Державне бюро розслідувань і Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відомства не називають імені фігуранта, однак, з огляду на матеріали справи, ідеться про Олександра Дубінського.

Установлено, що в серпні й жовтні 2023 року нардеп звернувся до МОЗ України і ДБР із депутатськими зверненнями для задоволення приватного інтересу: надання відомостей, необхідних для власного захисту від кримінального переслідування. 

За даними ДБР, він також намагався тиснути на слідство, вимагаючи ініціювати перевірки керівництва правоохоронних органів, які розслідують кримінальні провадження, у яких депутат є підозрюваним, стверджують у бюро.

Через це 8 листопада НАЗК вручило Дубінському протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Суд постановив, що нардеп порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 закону “Про запобігання корупції” (не вчиняти й не ухвалювати рішень в умовах реального конфлікту інтересів) і зобов’язав сплатити штраф. Суми штрафу не уточнюють, однак, згідно із ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, він може становити до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тобто до 6800 грн.

Після набуття рішенням суду законної сили Дубінського внесуть у Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. У нардепа є 10 днів на оскарження вироку.

Контекст

Дубінський фігурує у двох справах. Перша стосується поширення фейків про вище військово-політичне керівництво України і втручання українських посадовців у президентські вибори у США 2019 року. 13 листопада 2023 року нардепу в ній оголосили підозру за статтями про держзраду й участь у злочинній організації, а 14 листопада – заарештували (востаннє арешт продовжили до 8 квітня).

У цій справі фігурують також екснардеп Андрій Деркач і колишній прокурор Костянтин Кулик. Обидва підозрювані переховуються від українських правоохоронців за кордоном. СБУ писала, що підривну діяльність злочинної організації в Києві координував експомічник Деркача, співробітник ГРУ часів СРСР Ігор Колесников, його засудили, він відбуває покарання за держзраду.

Друга справа стосується організації схеми незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку. У ній Дубінського повідомили про підозру 3 листопада. У цій справі Печерський райсуд Києва обрав нардепу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 2 січня 2024 року. 10 листопада пресслужба ДБР повідомила про завершення досудового розслідування.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *