Безугла заявила, що має “високий поріг страху” і що вона “фактично не бреше”
Фото: Марьяна Безуглая / Facebook
Народна депутатка Мар’яна Безугла повідомила, що має синдром Аспергера – нейророзлад, який характеризується труднощами в соціальній взаємодії. Про це вона написала у коментарі під дописом очільниці комунікацій Інституту економічних досліджень Олени Шкарпової у Facebook 25 липня.
Допис Шкарпової стосувався Безуглої. У ньому вона розповіла, що після “спостережень” нардепки про діяльність і загибель парламентаря від фракції “Голос” Ярослава Рущишина “пішла гуглити, хто вона”. Проаналізувавши інформацію з різних джерел, Шкарпова зробила деякі висновки, якими поділилась у соцмережі.
“Від того, що ви назвете її конченою, нелюдом та відправите у психлікарню лікуватися, – їй не стане образливо і вона нічого у своїй поведінці не змінить. Це геть інакший тип особистості та психіки, не мені це розбирати точно, бо я не профі, але її мотивують геть інші речі, ніж засудження у соцмережах”, – написала Шкарпова.
Вона зазначила, що Безугла не вписується в суспільно-прийняті норми, і припустила, що на це є якісь “глибокі” причини, про які сама вона може судити лише поверхнево, бо може помилитися.
“Хоча для мене це не пост підтримки, а спроба подивитися на людину, яка всіх дратує, дивує та бісить, під іншим кутом. І якщо переналаштувати оптику від “як варто поводитися у суспільстві” до “а що всередині за обгорткою”, відкриваються інші аспекти, які не вписуються у логіку “вона просто божевільна”. Я думаю, не просто і не божевільна”, – припустила Шкарпова.
Безугла відгукнулася на допис очільниці комунікацій Інституту економічних досліджень, подякувала їй і повідомила, що має синдром Аспергера.
“Дякую, що так уважно написали й вникли в суть. Аспергера, чи нейровідмінне мислення”, – пояснила Безугла.
За словами нардепки, деякі колеги, які знали про її синдром, використовували це проти неї “максимально брутально”. Принагідно вона пояснила, чим відрізняється її мислення.
“Наше мислення дійсно дещо інше. Я мислю структурами, алгоритмами, верифікацією. Ті чи інші факти, спостереження накладаються одне на одне в єдину базу даних, як у комп’ютері, і далі виводиться результат, який складається з усіх, на мою думку, врахованих змінних. Я відчуваю емоції, але дещо інакше. І здебільшого це результат свідомої соціалізації. У мене високий поріг страху тощо. Нам також дуже важко брехати, я фактично не брешу, але, звісно, можу помилятися в судженнях”, – пояснила Безугла.
Вона зазначила, що їй смішно читати домисли про себе.
“У суспільстві прикро бачити стигматизацію, не лише психологічних особливостей і не лише щодо мене, а загалом. Тим більше – натягування “сови на глобус” зі стигматизацією реальних, складних психічних хвороб, коли мозок людини справді “ламається” через біохімічні процеси всередині. Це така сама проблема, як хворі легені чи серце. Це зовсім інше, ніж мати особливий характер чи особливості мислення (іншу “операційну систему”) тощо”, – підсумувала нардепка. Жодних офіційних підтверджень своїх слів, довідок чи лікарських висновків у коментарях вона не надала.
Скріншот: Olena Shkarpova / Facebook
Контекст
Синдром Аспергера – це нейророзлад, який раніше вважали окремим діагнозом, але з 2013 року його класифікують як частину розладів аутистичного спектра (РАС). Люди із синдромом Аспергера мають нормальний або високий інтелект, але відчувають труднощі із соціальною взаємодією, невербальною комунікацією та часто мають обмежені інтереси. У них немає затримки мовного розвитку, що відрізняє їх від тих, хто має класичний аутизм. Аспергера розглядають як високофункціональний аутизм.
Джерело: gordonua.com