“Зробимо висновки на майбутнє”. У Мінцифри України поділилися деталями про збій у “Дії” та розповіли про рекордне навантаження

У Мінцифри проаналізували причини збою в “Дії” і пообіцяли оптимізувати роботу застосунку
Фото: thedigital.gov.ua

Під час голосування на нацвідборі на “Євробачення” 3 лютого у “Дію” надходило понад 24 тис. запитів на секунду. Про це 4 лютого повідомив глава директорату розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік. 

За його словами, такий обсяг запитів створив рекордне навантаження за всі часи роботи “Дії” – більше, ніж на нацвідборі торік, під час запитів на “ковідну тисячу” та генерацію COVID-сертифікатів.

“Тому багато хто опинився в черзі на те, щоб віддати голос. І сотні тисяч отриманих голосів тому підтвердження. “Дія” не зберігає персональні дані, тож при вході в опитування відправляє запит у реєстр і перевіряє громадянство та вік. Інформаційна система не змогла опрацювати великий потік, тому виникла штучна черга з відповідями, що й призводить до збою відображення користувачам опитування”, – пояснив чиновник.

Банік додав, що проводили навантажувальні тестування, але цьогорічний нацвідбір дав у 30 разів більше навантаження.

“Ми вже проаналізували всі події. Усе змінили, перебудували та адаптувалися… Зробимо висновки на майбутнє. “Дія” стійко витримала всі атаки і блекаути, витримає й наступні нацвідбори та пікові навантаження”, – написав він.

Контекст

Збій у “Дії” стався 3 лютого під час голосування на нацвідборі на “Євробачення 2024”. Через це оголошення результатів українського нацвідбору перенесли на вечір 4 лютого.

За підсумками голосування переможницями українського нацвідбору на “Євробачення 2024” стали alyona alyona і Jerry Heil. Вони представлятимуть Україну на міжнародному пісенному конкурсі у Швеції.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *